Krajowa Polityka Miejska – konsultacje z udziałem Bielawy

Krajowa Polityka Miejska – konsultacje z udziałem Bielawy

14
2
PODZIEL SIĘ

Na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Bielawa wzięła udział w konferencji poświęconej obecnie opracowywanej przez rząd Krajowej Polityce Miejskiej.

20 maja w Uniejowie spotkali się burmistrzowie, prezydenci, starostowie oraz przedstawiciele władz wojewódzkich z różnych stron kraju. We wtorkowych konsultacjach z samorządowcami uczestniczył wiceministerPaweł Orłowski. Bielawę reprezentował wiceburmistrz Andrzej Hordyj.

 kpm_1

Po raz pierwszy roboczy projekt Krajowej Polityki Miejskiej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprezentowało 7 kwietnia w Warszawie. Uniejów – po Gdańsku i Wodzisławiu Śląskim – był ostatnim etapem dyskusji nad tworzonym dokumentem. Latem zostanie on skierowany do formalnych konsultacji społecznych i międzyresortowych.

 kpm_2

Krajowa Polityka Miejska jest adresowana do wszystkich miast, niezależnie od ich wielkości i położenia. Koncentruje się na najważniejszych kwestiach i wyzwaniach dotyczących ich rozwoju. Te kwestie pogrupowane zostały w kilku wątkach tematycznych. Dotyczą one między innymi: rewitalizacji, polityki inwestycyjnej, rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska i demografii.

 kpm_3

Jednym z samorządów zaproszonych do konsultacji była Bielawa, którawyróżnia się wśród innych miast tej wielkości, wprowadzonymi rozwiązaniami na rzecz rozwoju gospodarczego, infrastrukturalnego i społecznego. Krajowa Polityka Miejska wskazuje bowiem na wagę i rolę miast w generowaniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy.

 kpm_4

Wiceburmistrz Andrzej Hordyj mówił między innymi o działaniach Bielawy w sferze rozwoju gospodarczego, w postaci utworzenia Bielawskiego Parku Przemysłowego i Podstrefy Ekonomicznej Invest-Park, Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości.

Wiceburmistrz zaprezentował również dokonania w dziedzinie rewitalizacji społecznej poprzez: utworzenie publicznego przedszkola i żłobka, realizowanie budownictwa TBS i deweloperskiego oraz wykonanie szeregu inwestycji w obiektach oświatowych.

Bielawa przedstawiła także nowatorskie rozwiązania z zakresu edukacji ekologicznej i poszanowania środowiska naturalnego.

Rzecznik – Łukasz Masyk

2 KOMENTARZE

  1. Czy w polityce miejskiej Bielawy jest jeszcze miejsce na zbiornik panie Hordyj. Zamiast urządzać wojaże po Polsce może lepiej zająć się zbiornikiem bo po ostatnim wyroku jesteście w czarnej d…upie.

    • Człowieku tu nie liczy się co robisz albo zrobiłeś liczy się tylko to aby być w mediach. Za rok czy dwa ludzie nie będą pamiętali co, tylko jego imię i nazwisko a co tam kiedyś było kto wie może było albo i nie, jakieś plotki.

Comments are closed.