Krajowa Odznaka Jakości dla uczniów z SP9

Krajowa Odznaka Jakości dla uczniów z SP9

8
0
PODZIEL SIĘ

16 lutego 2017 roku projekt eTwinning „Christmas Connections 2016” realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości eTwinning.

Projekt „Christmas Connections 2016” jest realizowany ze szkołami z 13 krajów Europy. Celem projektu było poznanie i porównanie tradycji Bożego Narodzenia w czternastu krajach Europy. Uczniowie stworzyli logo projektu wybierając jedną literę z tytułu i umieszczając na niej zarówno informacje o swoim kraju jak i o rodzimych tradycjach Bożego Narodzenia. Na Twinspace projektu pojawiły się informacje o szkołach, tradycjach świątecznych oraz przepisy na wybrane potrawy świąteczne, z których powstała mini książka kucharska.

Uczniowie poznawali swoich rówieśników nawiązując z nimi korespondencję w języku angielskim (ze szkołami z Czerniowców na Ukranie, z Pontevedra z Hiszpanii i z Cassano Magnago z Włoch) oraz spotykając się z na videospotkaniu. Szkoły wysyłały również tradycyjne kartki świąteczne jak i promowały uczniów korzystających ze Scratcha – tylko szkoła angielska i szkoła polska zaprezentowały kartki świąteczne wykonane przez uczniów w Scratchu. Dziewiątka uczestniczy w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania.

Uczennice dziewiątki przygotowały europejską wigilię z potrawami z krajów szkół partnerskich.

Projekt jest przykładem na to, że tradycje chrześcijańskie w Europie są wciąż żywe i łączą ludzi z różnych zakątków naszego kontynentu.

BRAK KOMENTARZY