„Kotwica Walcząca” – na rondzie

„Kotwica Walcząca” – na rondzie

29
1
PODZIEL SIĘ

pw_rondo

Symbol Polskiego Państwa Podziemnego – tzw. „Kotwica Walcząca” – stanął na rondzie noszącej jego nazwą. Człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości.

O nadaniu nazwy nowemu rondu u zbiegu ulic Piastowskiej i Złotej zdecydowano na 52. sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa VI kadencji. Decyzję dzierżoniowscy radni podjęli, zgadzając się z propozycją burmistrza i Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. Uchwała weszła w życie 12 września.

W połowie września na środku ronda stanęły tabliczki z nazwą, skierowane w cztery strony świata. W ostatni weekend zamontowano zaś symbol Polskiego Państwa Podziemnego. Jest on widoczny od strony wjazdu do miasta z kierunku Świdnicy.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

  1. I to mi się podoba! Brawo dla burmistrza i całej rady miejskiej!
    Oby więcej takich patriotycznych akcji. Aż jest się dumnym, że w swoim mieście powstają takie symbole i to na główniejszych ulicach. Teraz tylko czekać na upiększenie ronda Żołnierzy Wyklętych jakimś pomnikiem czy symbolem a już w ogóle będzie pięknie 🙂
    pozdrawiam, młody dzierżoniowski Patriota

Comments are closed.