Konwent wybroczy Prawa i Sprawiedliwości (WIDEO!!!)

Konwent wybroczy Prawa i Sprawiedliwości (WIDEO!!!)

35
27
PODZIEL SIĘ

Solidarny Dolny Śląsk. Konwent wybroczy Prawa i Sprawiedliwości 

ggg

Samorząd Województwa musi działać w interesie ogółu mieszkańców Dolnego Śląska. Nie można dopuścić do dalszego pogłębiania różnic rozwojowych w ramach województwa. Takimi słowami rozpoczął się Konwent wyborczy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wśród nich znalazł się reprezentujący powiat dzierżoniowski Jerzy Gierczak z Dzierżoniowa, a także Mariusz Olejnik z Bielawy. Na konferencji obecna była Posłanka na Sejm Anna Zalewska, a także reprezentanci PiS-u z Okręgu 3. Przedstawiono  także kandydat na burmistrza Dzierżoniowa, którym jest Roman Gabrowski.

zapraszamy do relacji WIDEO!!!

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak, Grzegorz Nowak,

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

27 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że to ty Jurek nie startujesz na burmistrza Dzierżoniowa. Ten kandydat którego wystawiliście nie ma żadnych szans z Kucharskim.

 2. bo tak się interesujecie lokalną polityką. nie znać wicestarosty!? pfeeee żal. wolę czytać o kucharskim niż o jurcewiczu czy PISiorach, u nas pis na szczęście się nie liczy bo dopiero bym się uśmiał

  • A co ten wicestarosta dokonał, że wszyscy muszą go znać. Przecież starostwo tak na prawdę nic nie robi. To jest twór który powinien być dawno zlikwidowany.

  • PO i jej przystawki doprowadzily do biedy w Polsce
   Na początku sierpnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało dane, które budzą trwogę i powinny dać dużo do myślenia rządzącym. Ukazują one rosnącą skalę biedy w Polsce. Otóż okazało się, że coraz większa część dzieci rodzi się w rodzinach cierpiących biedę i niedostatek. Według szacunków bezradnego ministerstwa, tych dzieci jest aż 36% ogółu małoletnich w Polsce!
   glodne dzieci1W 2013 r. 36% dzieci urodziło się w rodzinach, w których miesięczny dochód netto na osobę nie przekroczył kwoty 539 zł, przyjętej za tzw. minimum egzystencji – czyli, mówiąc wprost, ponad 322 tys. dzieci urodziło się w rodzinach żyjących „na krawędzi”. Jakby tego było mało, według danych ministerstwa, ze świadczeń rodzinnych korzysta 1,06 mln rodzin. Ale aż 735 tys. z nich, czyli 69%, posiada dochód netto na osobę w wysokości nie większej niż 400 zł miesięcznie!
   Bezradny minister, wywodzący się spośród „ludowców“ Władysław Kosiniak-Kamysz, na taki stan rzeczy bąknął, że dotychczasowy „pozytywny“ trend minimalnych dodatków rodzinnych wypłacanych z budżetu się załamał. I nie wie co z tym fantem zrobić. W 2014 r. radykalnie wzrósł poziom nędzy wśród najmłodszych Polaków, a stan ten jakoś udawało się rządzącym Polską od 2005 r. hamować. W roku ubiegłym na 372 tys. urodzonych dzieci, aż 133,2 tys. ich rodzicom wypłacono świadczenie rodzinne w wysokości 1 tys. zł, czyli tzw. becikowe. A warto wiedzieć, że jest on wypłacany tylko osobom o bardzo niskich dochodach. Według informacji zebranych od instytucji zajmujących się pomocą rodzinom w gminach, coraz większą rzeszę najbiedniejszych trzeba wspierać przy zakupie podstawowych produktów, takich jak: odzież, podręczniki szkolne, opał, itp.
   Ale właściwie te przerażające dane nie powinny tak dziwić, gdyż w lutym 2014 r., firma MillwardBrownHeathcare przeprowadziła wśród ciężarnych Polek badania, z których okazało się, że aż 38% badanych kobiet obawiało się, że po urodzeniu dziecka ich rodzina popadnie w finansowe tarapaty. Niestety prawda jest brutalna, kiedy w polskiej rodzinie pojawi się dziecko, to najczęściej taka rodzina automatycznie ubożeje. Zresztą dane GUS-u opublikowane w lutym 2014 r., też były zatrważające. Wynikało z nich, że ponad pół miliona dzieci nie dojada, gdyż ich rodziców nie stać, aby zapewnić im, przynajmniej w co drugi dzień posiłku z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego oraz aby przynajmniej kilka razy w tygodniu kupić im świeże owoce lub warzywa. Blisko 450 tys. uczniów nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup. Rodzice ponad 1,4 mln dzieci przyznaje również, że z powodu braku pieniędzy zrezygnowało z dodatkowych zajęć, tj. korepetycji, kursów przygotowujących do egzaminów, zajęć sportowych, muzycznych czy plastycznych. Dramatycznie też wygląda sytuacja z ochroną zdrowia naszych pociech. Ponad 530 tys. dzieci nie chodzi do lekarzy specjalistów, a ponad 600 tys. do dentysty. Nie dziwi więc, że blisko 90% małoletnich w wieku od 5 do 15 lat ma próchnicę. Co trzecia rodzina ma problem z wysłaniem dzieci raz w roku na tygodniowy wypoczynek, co jedenastej nie stać na organizację imprezy urodzinowej, a co ósmej na wyjście z podopiecznymi do kina , teatru czy opery

 3. Kandydatem PIS w wyborach w Dzierżoniowie powinien być Jerzy Gierczak. Nie wystawienie go w wyborach to błąd który oddaje Dzierżoniów w ręce platformersów.

  • Nie zgodzę się. Roman Gabrowski jest dobrym kandydatem. Ma wykształcenie w kierunku zarządzania i inne predyspozycje. A Kucharski czym może się pochwalić? Dużymi bilbordami? To chyba troszkę za mało do kierowania miastem? A przypomnę, że platformersi wespół z OBS-em przyczynili się do bezmała 50% długu miasta Dzierżoniowa. Wy też tak dbacie o finanse w swoich rodzinach i zaciągacie kredyty bez opamiętania?

Comments are closed.