Konkurs „Sprawny w zawodzie”

Konkurs „Sprawny w zawodzie”

34
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentanci Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie w składzie: Paweł Kuniawski, Adam Ślęzak, 23 kwietnia pod opieką wychowawcy Doroty Sikorskiej wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „ Sprawny w zawodzie- mechanik pojazdów samochodowych”, którego celem było umożliwienie młodzieży sprawdzenie poziomu opanowania wiadomości i umiejętności zawodowych , kształtowanie u uczestników konkursu odpowiedzialności zawodowej za efekty realizowanych przez siebie zadań oraz odpowiednich postaw w zakresie bezpieczeństwa i przestrzegania procedur podczas wykonywania zawodu.

P4230042

Organizatorami konkursu byli: Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu, Środowiskowy Hufiec Pracy w Legnicy, Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy. W pierwszym etapie uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy, składający się z 32 pytań.

P4230034

Do kolejnego etapu praktycznego uczestnicy przystąpili już drużynowo (2 osoby), by zmierzyć się z naprawą samochodów marki Polonez. Komisja w składzie Zbigniew Kałuża- Dyrektor CKP w Legnicy, Waldemar Chudziński- Zastępca Dyrektora oraz nauczyciel CKP Pan Adam Orzechowski bacznie przyglądała się pracy oraz dokonywała oceny każdej wykonywanej czynności, organizacji stanowiska roboczego, umiejętności i efekty praktycznego działania uczestników.

P4230027

Po podsumowaniu wyników i omówieniu przez komisję oceniającą przebieg konkursu, wszystkie osoby biorące udział w rywalizacji, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. I choć nasza drużyna zajmując czwarte miejsce, nie będzie reprezentować Dolnego Śląska na etapie ogólnopolskim konkursu, zdobyła jednak niepowtarzalne doświadczenie i możliwość sprawdzenia siebie czy jest się dobrze przygotowanym do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w wykonywanym zawodzie, który już za kilka miesięcy. Chłopcy odbywają praktyczna naukę zawodu w firmie „AKSEL PLUS” w Bielawie u Pana Jakuba Błaszczyka.

Dorota Sikorska

Wychowawca ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY