Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2014”

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2014”

35
0
PODZIEL SIĘ

wizowiesno04

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od 2009 roku organizuje konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jest to jedno z działań w ramach regionalnego programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Gmina Dzierżoniów co roku bierze udział w tym konkursie, a mieszkańcy i ich przedsięwzięcia byli już wielokrotnie nagradzani.

W tym roku do konkursu zgłoszono:

1. W kategorii „Najpiękniejsza zagroda” – Gospodarstwo Agroturystyczne „Marianówek” Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Dobrocina

2. W kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”:

o „Staw pod złotą rybką – duma Mościska” – projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi „Przystań Mościsko”

o „Marcowa Kobieteria – wspólna praca, wspólna zabawa” – projekt zrealizowany przez sołectwo Owiesno we współpracy z sołectwem Myśliszów.

8 lipca 2014r. Komisja Konkursowa przebywała na terenie gminy Dzierżoniów w celu oceny zgłoszonych przedsięwzięć i gospodarstwa agroturystycznego. Mieszkańcy Mościska i Owiesna bardzo starannie przygotowali się do wizyty komisji, aby jak najrzetelniej zaprezentować wartość projektów, ale także przedstawić specyfikę wsi i gościnność jej mieszkańców.

Właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego „Marianówek” wspierani przez mieszkańców Dobrocina oprowadzili po swojej zagrodzie, gdzie znajduje się m.in. ścieżka edukacyjna dotycząca życia i hodowli koni, a także ekspozycja starych maszyn rolniczych. Pani Sylwia Ostrowska poczęstowała gości specyfikiem gospodarstwa, którym jest pieczona jagnięcina.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu i prezentacji zgłoszonych projektów. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu.

Gmina Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY