KONKURS CHLEBA PRZYGOTOWANY PRZEZ BIELAWSKI CECH

KONKURS CHLEBA PRZYGOTOWANY PRZEZ BIELAWSKI CECH

22
0
PODZIEL SIĘ

IMG_3669

Podczas Święta Piernika zorganizowanego we wrześniu w Parku Miejskim, w ramach XXV polsko – czeskich dni kultury chrześcijańskiej, z inicjatywy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie przeprowadzony został konkurs chleba, który co roku nosi nazwę Misterium Chleba.

Podczas tegorocznego Misterium Chleba, zgłoszone przez okolicznych rzemieślników do konkursu chlebki można było nie tylko podziwiać, a po zakończonym konkursie wziąć ze sobą do domu. Wrześniowe Misterium Chleba zorganizowane zostało pod patronatem Burmistrza Miasta Bielawy p. Ryszarda Dźwiniela oraz Przewodniczącego Rady Miasta Bielawy p. Leszka Stróżyka.

IMG_3688

W wystawie chleba udział wzięło pięć piekarni z Bielawy oraz dwie z Pieszyc. W tym roku po raz drugi komisją oceniającą była publiczność, czyli wszyscy chętni uczestnicy Pikniku. Wybór najpiękniejszych wypieków w danej piekarni nie był łatwy, ponieważ wszystkie przygotowane przez rzemieślników chleby były niezwykle piękne i oryginalne.

IMG_3690

Większością głosów I miejsce, a tym samym puchar Starszego Cechu zdobyły chleby nr 5 Pana Tadeusza Palucha (Piekarnia przy ul. Polnej 17 w Bielawie), II miejsce – puchar Burmistrza Miasta Bielawy – chleby nr 4 Pani Marii Sobczak (Piekarnia, Cukiernia przy ul. Wolności 48 w Bielawie), a III miejsce – puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacek Mikołajczak – wypieki nr 2 (Piekarnia. Sklep Ogólnospożywczy przy ul. Osiedlowej 1 w Bielawie). Pozostałym uczestniczącym w konkursie piekarniom, tj. p. Pan Adama Bober (Piekarnia i cukiernia przy ul. Wolności 83)., p. Stefana Nawrot (Piekarnia przy ul. Wolności 25 w Bielawie) oraz p. Teresy Jankowskiej (Cukiernia przy ul. Kościuszki 25 w Pieszycach) i p. M.M.K. Pawłowskim (Piekarnia i cukiernia przy ul. Zamkowej 12a w Pieszycach) przyznano puchar za udział w Misterium Chleba. Uroczyste wręczenie pucharów odbyło się 24 września podczas Sesji Rady Miejskiej w Bielawie.

IMG_3687

Wszystkim rzemieślnikom biorącym udział w wystawie chleba serdecznie gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów w prowadzonej działalności.

BRAK KOMENTARZY