Koniec laby, uczniowie wracają do szkoły

Koniec laby, uczniowie wracają do szkoły

17
0
PODZIEL SIĘ

ostatni week lata 241

1 września w blisko 13 tysiącach szkół w całej Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zasygnalizował, że wakacje dla uczniów i urlopy dla nauczycieli dobiegły końca. W szkolnych ławach zasiądzie prawie 5 mln uczniów, z czego największą grupę stanowią dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku po raz pierwszy obowiązkowo razem z siedmiolatkami w klasach pierwszych spotkają się dzieci sześcioletnie. Rok szkolny 2014/2015 minister edukacji ogłosiła „Rokiem szkoły zawodowców”.

ostatni week lata 263

My na szkolnym apelu zagościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. W tej placówce utworzono jedną klasę gimnazjalną i dwie licealne. Młodzież po raz pierwszy doświadczy nowej reformy programowej, mówiącej o tym, że wszyscy uczniowie klas licealnych w klasie pierwszej uczą się podstaw danego przedmiotu, natomiast w klasach drugich i trzecich sami zdecydują, których przedmiotów chcą uczyć się w stopniu rozszerzonym. Ma to im pomóc w rozwijaniu ich umiejętności, a także być pomocne w wyborze przyszłego kierunku studiów.

ostatni week lata 265

W bielawskiej placówce przez okres wakacji odbył się remont. Odrestaurowano schody, a także odnowiono korytarze. W ubiegłych latach dokonano renowacji dachu, wymiany instalacji grzewczej, a także odnowiono salę gimnastyczną. Dyrektor szkoły już dziś zapowiedziała, że to nie koniec zmian. W niedalekiej przyszłości powstanie siłownia zewnętrzna, a także bieżnia.

1 września to także dzień, w którym wspomina się tragiczne wydarzenia z roku 1939. Uczniowie ZSO wygłosili wiersze, a nauczyciele historii prelekcję o tematyce wojennej.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

BRAK KOMENTARZY