Kongres Europy

Kongres Europy

15
2
PODZIEL SIĘ

W sobotę 17 maja w Poznaniu odbył się Kongres Europy w którym uczestniczyło ok. 3 tys. działaczy lewicy z całej Polski. Powiat Dzierżoniowski reprezentowało 20 osób.

DSC00620

Podczas kongresu liderzy SLD podsumowali dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Podczas swojego wystąpienia przewodniczący SLD Leszek Miller powiedział między innymi:

„Młodzi ludzie nie powinni płacić za kryzys gospodarczy, którego nie wywołali. (…)

DSC00642

Najwyższy czas skończyć z wykorzystywaniem pracowników. Umowy śmieciowe należy wysłać na śmietnik historii. (…) Obecnie 27 mln Europejczyków jest bez pracy, a 1/4 z nich to młodzi ludzie. 120 mln Europejczyków żyje w ubóstwie lub na jego granicy. Rządząca w Europie prawica lekką ręką wyrzuca pieniądze na pomoc dla sektora finansowego. My uważamy inaczej: zamiast bankrutujące banki trzeba wspomagać bankrutujących obywateli”

DSC00727

„Musimy walczyć i bronić Europy, a jest przed kim. Nie pozwólmy, aby w Brukseli reprezentowali nas ci, dla których flaga UE to szmata, a Unia Europejska to wielki obóz koncentracyjny. Trzeba postawić tamę temu wariactwu, w którym kobiety uważa się za podludzi, a niepełnosprawni zasługują na pogardę. Polska nie może być krajem, którego specjalnością jest eksportowanie oszołomów do Brukseli”

Po wystąpieniach polityków zaprezentowano informacje o Krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej, artystycznym uzupełnieniem tej prezentacji były występy wokalne i taneczne w ramach koncertu – 5 DŹWIĘKÓW EUROPY (w wykonaniu finalistów programów telewizyjnych).

Jerzy Edmund Jankowski

2 KOMENTARZE

Comments are closed.