Konferencja–Kolej dla Bielawy

Konferencja–Kolej dla Bielawy

36
9
PODZIEL SIĘ

30 kwietnia odbyła się oficjalna konferencja dotycząca kampanii informacyjnej, podczas której pomysłodawca Patryk Hałaczkiewicz odpowiadał na pytania dziennikarzy wszystkich mediów z powiatu dzierżoniowskiego.

DSCF5151

Bielawianin, który uruchomił akcję społeczną po to, by jak mówi – pobudzić społeczeństwo do działania, wierzy, że kolej do Bielawy ma szansę wrócić, a dzięki temu miasto stanie się bardziej atrakcyjne dla odwiedzających. Dla samych bielawian ma to być doskonała okazja do podniesienia poziomu życia poprzez dostępność pobliskich miast.

Konferencja organizowana przy dawnej stacji Bielawa Wschodnia wzbudziła duże zainteresowanie. Dla Patryka Hałaczkiewicza miejsce to, ma szczególne znaczenie, również emocjonalne. Jego dziadkowie właśnie w tym miejscu mieszkali, pracując na kolei.

Ramię w ramię z młodym działaczem stoją również inni bielawianie, na zdjęciu Joanna Radziemska, Michał Radziemski i Piotr Koniec – to kolejni młodzi, niezwykle chętni do podejmowania odważnych tematów bielawianie i kolejny przykład, że w Bielawie jest miejsce dla nowych i niezrzeszonych twarzy.

DSCF5155

Podczas konferencji Piotr Koniec, aktywnie uczestniczący w akcji mieszkaniec Bielawy podkreślał, że pokazywanie władzom województwa, że Bielawa jest ważna zależy tylko od nas – mieszkańców: – Zasługujemy na skupienie na nas uwagi, Bielawa leżąca w niezwykle atrakcyjnym położeniu, może stać się miastem turystycznym, a kolej, na pewno nam w tym pomoże. Nasz cel jest jasny i w mojej ocenie możemy go osiągnąć – skoro w Dzierżoniowie powstanie stacja przesiadkowa, 6 kilometrów nie stanowi większej różnicy – mówił nawiązując do cytowanej już wcześniej strategii Województwa Dolnośląskiego.

Patryk Hałaczkiewicz natomiast kolejny raz podkreślał, że każda próba podniesienia jakości życia w Bielawie powinna być doceniana i wspierana przez obecne władze.

Każdego dnia rośnie zainteresowanie inicjatywą i wciąż dołączają do niej kolejni ludzie. Już teraz do współpracy zgłosili się radni Rady Miejskiej Bielawy, a swoje zainteresowanie i pomocną dłoń okazują już dzierżoniowscy politycy.

Więcej o tej pędzącej torami akcji przeczytacie 9 maja w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym.

Akcja społeczna KolejdlaBielawy.pl prowadzona jest przez Fundację Instytut Studiów Obywatelskich „Obywatele24.pl”. Celem fundacji jest między innymi działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwijanie kontaktów i współpracy z przedstawicielami społeczeństw z państw europejskich oraz współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi.

Koordynatorem akcji jest Patryk Hałaczkiewicz. Rodowity bielawianin, absolwent bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego. Studiował na Uniwersytecie Wrocławskim (Instytut Politologii) i Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych). Przez wiele lat zawodnik klubu piłkarskiego Bielawianka Bielawa. Zajmuje się tematyką społeczną i obywatelską. Obecnie działa w ramach Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i akcji zmieleni.pl. Prezes Zarządu Fundacji Instytut Studiów Obywatelskich „Obywatele24.pl”

kolejdlabielawy.pl

twitter.com/KolejdlaBielawy

facebook.com/KolejdlaBielawy

Marzena Zdolska

marzena.zdolska@tygodnik.info.pl

9 KOMENTARZE

 1. I ja ma uwierzyć w to, że p. Hałaczkiewicz i spółka myślą o tym poważnie? To może kosztować nawet kilkanaście milionów złotych. Kto ma je wyłożyć? Samorząd? Czy może zrobicie zbiórkę w Bielawie?

  • Celem akcji jest złożenie petycji do województwa i wpisanie modernizacji linii kolejowej Bielawa-Dzierżoniów do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego i innych dokumentów strategicznych województwa. Znaczy się zbędna jest zbiórka 😉 Pieniążki na realizację są.

   • Za pieniążki, można zbudować kolejkę. Dziecięcą. Kolej buduje się za pieniądze. Utrzymuje również za pieniądze. Wizja kolei jest zawsze atrakcyjna i dobrze, że taka jest, ale kto utrzyma pociągi bez pasażerów i bez towarów?

 2. Zasadnicze pytanie brzmi jakie potoki pasażerów występują na lini Bielawa-Wrocław.

  • Zasadnicze pytanie brzmi jakie potoki wtstępować będą w relacjach:

   Bielawa – Dzierżoniów – Bielawa (Dzierżoniów – Świdnica-Dzierżoniów)
   Bielawa – Świdnica (Świdnica – Wrocław)
   i Bielawa – Wrocław

   Bo wszystkie te kierunki obsługiwać będzie jednocześnie to połączenie.

   Jednocześnie wartym zauważenia faktem jest że od przyszłego rozkładu jazdy ilość bezpośrednich połączeń Wrocław – Świdnica zostanie zwiększona z 4 do 6 par i wszystkie będą rozpoczynały już i kończyły swój bieg w Dzierżoniowie :))

 3. „Patryk Hałaczkiewicz.(…) Studiował na Uniwersytecie Wrocławskim (Instytut Politologii) i Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych)”. Kierunek studiów wyjaśnia wszystko. Zero realizmu.

  • Uważasz, że P. Hałaczkiewicz chce startować na burmistrza Bielawy? Nie sądzę. On tę akcję robi bo działa w fundacji Obywatele24.pl

Comments are closed.