Koncert Maree Bass Crew & Marmolada Jam Session

Koncert Maree Bass Crew & Marmolada Jam Session

15
0
PODZIEL SIĘ

N-Tone

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na Maree Bass Crew & Marmolada Jam Session.

Koncert zorganizowany w ramach Lata w mieście, na którym zagrają pochodzący z Belgii N-Tone, francuz Hot Blood oraz Polak na stałe mieszkający we Francji yAyo Land.

N-Tone jest to drugi członek sound –systemu GAMMA SOUND pochodzącego z Brukseli. N-Tone jest najbardziej aktywnym kompozytorem z załogi, realizuje również swoje solowe projekty np. N-Tone Dub Sounds, które swoją podstawę maja w vinylu z akompaniamentem miksera oraz innych efektów specjalnych. Projekty te mają charakter zakorzeniony w elektronicznych dźwiękach, które często wprowadza nas w klimatyczny dubstep czy tez francuski novo dub. W twórczosci swojej N-Tone często eksperymentuje tworząc nowe nurty takie jak Glitch-Hop, Drone ,Futurist Dubstep czy tez IDM. Jeden z jego ostatnich wielkich projektów to Psy-Tek/Psy-Trance z udziałem niesamowitej CHANTAL GOA.

plakat A4

Hot blood jest to jeden z założycieli stowarzyszenia „Marée Bass” z Perigeux, w zrzeszeniu są ludzie z całego świata. Hot blood prowadzi emisje radiowe web i nie tylko związane z dubem. Uwielbia ‚flirtować’ z basem i pieścić riddimy roots. Wprowadzi cie w świat dub który jest przez niego szczególnie lubiany. Pod wpływem Hugh Mundell, Mad Professor, Niney lub Zenzile i High Tone. dj-HotBlood zamierza zbadać różne aspekty dubowe pozyskane przez ostanie lata działalności.

yAyoland jest projektem dubowym Macieja (Yayo), który poza swoim projektem tworzy i działa w lokalnych alternatywnych zespołach w Normandie. Obecnie jako basista gra także wspólnie z Jean Paul Dub. Swoją muzykę tworzy przy pomocy różnorodnych instrumentów, min. syntezatorów często wplatając filmowe audio. yAyoland – muzyk, technik i “złota raczka” bez pomocy komputera produkuje ciężkie dubowe brzmienia zakorzenione w naturalnie transowej przestrzeni. Utwory które pojawiły się na kilku składankach zderzają ze sobą syntetyczne dźwięki z głębokim basem a eksplozywne rytmy wprowadzają nas głęboko w przestrzeń korzennego dab’u. Kompozycje są bardzo różnorodne . Drum & Bass przeplatają się z techno nadając kawałkom bardzo oryginalne i unikatowe brzmienie, które w rzeczywistości nie istniało by bez pomocy i ciężkiej pracy samplerów. W ostatnich latach yAyoland gościl w wielu miastach we Francji . Często jednak powraca do Polski, kraju z którego pochodzi gdzie muzyka dub cieszy się ogromna popularnością. Muzykę którą tworzy można określić w trzech krótkich słowach: hipnotyzująca, elektryzująca, fascynująca podróż.

Więcej info o koncercie: www.dok.pl oraz www.facebook.com/dzierzoniowski.osrodek.kultury

BRAK KOMENTARZY