Komediowy związek małżeński

Komediowy związek małżeński

12
0
PODZIEL SIĘ

ozenek_fot

Jak wydać pannę za mąż, a jednocześnie obejrzeć najczęściej wystawianą na świecie komedię rosyjską? Możesz się przekonać osobiście już 26 listopada o godz. 19.00 w Kinie „Zbyszek” oglądając sztukę Gogola „Ożenek”.

To historia trudnego wyboru „panny na wydaniu” i „starego kawalera” – czy warto rezygnować ze świętego spokoju dla małżeńskiego pożycia? W spektaklu występuje cały zespół Teatru Modrzejewskiej, bowiem – odmiennie niż u Gogola – w legnickiej inscenizacji mężów będzie szukać jednocześnie aż dziewięć pań chętnych do zamążpójścia, marzących o szczęściu, życiowej odmianie i skłonnych do zawarcia małżeńskiego kontraktu. O ich względy ubiegać się będzie siedmiu kandydatów, w większości z gatunku tych, co i chcieliby, i boją się.

Ciekawostką jest to, że legnicka inscenizacja w ramach programu „Teatr Polska” przenosi nas do jednego ze współczesnych klubów samotnych serc. Bo choć przeminęła carska Rosja i konkury w dawnej postaci, wciąż żywe jest przecież ludzkie zagubienie, potrzeba kontaktu, strach przed samotnością, o czym świadczą wyrastające jak grzyby po deszczu portale randkowe i biura matrymonialne.

Chcesz poznać absurdy ludzkiej egzystencji a jednocześnie zrywać boki ze śmiechu? Przyjdź na spektakl. Wstęp odpłatny: 25 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy). Bilety można nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23 lub przez internet na stronie www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY