Kolejne ułatwienia w MZBM

Kolejne ułatwienia w MZBM

17
0
PODZIEL SIĘ

Od 1 maja 2014 roku potwierdzenie zapłaty zastąpi tradycyjną książeczkę opłat w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Bielawie. Spółka usprawnia system rozliczeń z mieszkańcami i jak zapowiada, zmiana nie tylko przyspieszy obsługę klienta przy kasach, ale także przyspieszy dostęp mieszkańców do informacji o dokonanych przez siebie wpłatach.

 bohaterow_getta_41,_42,_43

Przez lata najemcy lokali i właściciele mieszkań realizowali wpłaty w kasach MZBM z wykorzystaniem tzw. książeczek dotyczących opłat za śmieci, remonty i eksploatacji. Ze względu na konieczność ręcznego wypełniania często przez kasjera książeczek, czas prowadzenia transakcji trwał dość długo. Teraz wystarczy mieć z sobą otrzymane od spółki rozliczenie lub podać za jaki adres chcemy zapłacić, a odchodząc od kasy klient otrzyma jedynie wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

W przypadku dokonywania zapłaty przelewem bankowym, wystarczy w tytule przelewu podzielić należności na dwie grupy:

1. czynsz/eksploatacja (zawierająca – czynsz, opłaty eksploatacyjne, opłaty remontowe, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, centralne ogrzewanie)

2. opłaty za wodę i ścieki wraz z opłatą abonamentową.

Szczegółową informację w powyższej sprawie klienci bielawskiego MZBM otrzymali do swoich mieszkań.

Rezygnacja z książeczek jest kolejnym etapem zmian w obsłudze finansowej MZBM-u. W marcu tego roku spółka wdrożyła system jednoczesnego księgowania wpłacanych przez klientów pieniędzy. Dzięki temu mieszkańcy po odejściu od kasy mogą otrzymać aktualną informację o ewentualnych zobowiązaniach wobec spółki lub powstałych nadpłatach.

Rzecznik – Łukasz Masyk

BRAK KOMENTARZY