Kolejna inwestycja w Piławie Górnej

Kolejna inwestycja w Piławie Górnej

24
4
PODZIEL SIĘ
Plac przed remontem

Burmistrz Zuzanna Bielawska 9 lipca podpisała umowę na remont placu za szkołą podstawową w Piławie Górnej. Do 18 sierpnia, w miejsce starej zniszczonej, ma powstać nowa nawierzchnia i kanalizacja dobrze odprowadzająca wody deszczowe. Dzieci zyskają bezpieczne miejsce do zabaw na przerwach.

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to tak zwana tysiąclatka. Istnieje od 1969 roku, kiedy w Polsce oddawano do użytku placówki oświatowe, budowane w ramach akcji „Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Plac za szkołą od początku pełnił ważne funkcje. Jak zapewne pamiętają rodzice uczniów uczęszczających dziś do piławskiej podstawówki, kiedyś zaczynał się tam i kończył rok szkolny.

Plac przed remontem
Plac przed remontem

Już niedługo na placu będzie wymieniona nawierzchnia. Na skarpach rosną już rośliny ozdobne. Pojawiły się też nowe ławki. Funkcja reprezentacyjna zostanie przywrócona, a pociechy piławian będą wychodzić na przerwach za szkołę, by bezpiecznie biegać po placu lub grać na pobliskim boisku. Oprócz wyłożenia placu apelowego dwukolorową kostką betonową istotną częścią zadania będzie wyprofilowanie zagłębienia odprowadzającego wody opadowe i remont odcinka kanalizacji sanitarnej, obejmujący m.in. studnię rewizyjną.

Burmistrz Piławy Górnej 9 lipca podpisała umowę z wykonawcą gminnej inwestycji. Zadanie za ponad 54 tysiące złotych zrealizuje bielawska Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa. Przebudowa placu apelowego ma zakończyć się 18 sierpnia, jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego.

UM Piława Górna

4 KOMENTARZE

 1. W Piławie Górnej wszystko co jest „remontowane” nazywa się INWESTYCJĄ”. Ja też w domu zaplanowałem inwestycję – będę malował podłogę i prawdopodobnie wymienię sobie kibel.
  Natomiast sąsiadów będę informował, że przeprowadziłem inwestycję – a to są po prosu drobne prace remontowe. Ale nazwanie czegoś inwestycją – lepiej brzmi i pokazuję u władzy myślenie strategiczne.

  • Nie baranie, jeżeli podnosi się wartość istniejacego środka trwałego to jest to niestety inwestycja, chyba, że będą chcieli pomalować ten plac na biało i nazwać inwestycją to to bedzie śmieszne

   • Anonimie – widzę że jesteś bardzo wyedukowany – Czarny BARANIE, Czarny BARANIE. Pracujesz prawdopodobnie JST (wiadomo gdzie) i wierzysz wszystko co władza napisze, bez jakiekolwiek analizy. Nie trzeba było spać na wykładach.
    Dla przypomnienia:
    Generalnie – różnica między nakładami na remont a nakładami na inwestycje ( ulepszenie środka trwałego) polega na tym, że pierwsze z nich zmierzają do podtrzymania, odtworzenia wartości użytkowej środków trwałych, a drugie – do podjęcia czy rozszerzenia działalności w drodze przebudowy, rozbudowy, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji powodujących istotną zmianę cech użytkowych.

    • inwestycja: „przeznaczenie środków finansowych na powiększenie lub ODTWORZENIE zasobów majątkowych” http://sjp.pwn.pl
     Obydwaj macie rację i obydwaj daliście się sprowokować tytułem wymyślonym przez tą redakcję. Na stronie Piławy jest taki: „Miejsce apelów szkolnych i zabaw”. Czyli wszystko po staremu: Kłócicie się o miejscowe bzdury pod dyktando miejscowych rozgrywających, a w Warszawie robią nas na grube miliony.

Comments are closed.