41
0
PODZIEL SIĘ

gwwk_juniorow_2_etap__016

II ETAP GÓRSKIEGO WAŁBRZYSKIEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO O PUCHAR STAROSTY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO I WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW ROZTOCZNIK za nami!!!

15 sierpnia 2014 roku w Roztoczniku rozegrany został II etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego „O PUCHAR STAROSTY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO I WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW” oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu woj. Dolnośląskiego i Lubuskiego w kategorii młodzik i młodziczka. Był to dzień święta kolarskiego na ziemiach dzierżoniowskich. Do zmagań w tych zawodach przystąpili najlepsi kolarze z Polski oraz zagranicy w kategorii junior, juniorka oraz elita kobiet. Nie zabrakło reprezentacji Rosji, Niemiec, Czech oraz Holandii.

Wyścig był bardzo medialny. Relacja z zawodów transmitowana była w TVP 3 Wrocław. Sponsorem relacji telewizyjnej był Pan Władysław Piszczałka-Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe MAT za co serdecznie dziękujemy. Kolarze mieli do pokonania rundy prowadzące na trasie Roztocznik-Byszów-Dobrocin-Roztocznik. Wyścigi w elicie kobiet i juniorach liczyły 73 kilometry.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Wicestarosty Powiatu Dzierżoniowskiego Pana Dariusza Kucharskiego, Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Pani Jolanty Zarzeka oraz Pana Władysława Piszczałka-Firma Mat za pomoc przy dekoracji najlepszych zawodników, kibicowanie oraz obecność na zawodach.

Dziękujemy również współorganizatorowi wyścigu LKKS Górnik Wałbrzych, Komendzie Powiatowej Polski w Dzierżoniowie, Straży Pożarnej w Roztoczniku, Panu Sołtysowi Roztocznika Panu Leszkowi Pazińskiemu , obsłudze wozów technicznych Panu Damianowi Lis, Panu Albertowi Dul , Panu Bartłomiejowi Krężałek, opiekunowi sali Panu Tadeuszowi Michalskiemu, Panu Mieczysławowi Flisowskiemu oraz Panu Krystianowi Guzowskiemu za pomoc w sprawnej realizacji zawodów na najwyższym poziomie. Serdecznie Dziękujemy za to. Dziękujemy również sponsorom zawodów Gminie Dzierżoniów , Powiatowi Dzierżoniowskiemu, Przedsiębiorstwu Projektowo – Budowanemu MAT, Firma Boxmet, Firma JG – Jerzy Gawrycki oraz sponsorzy klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Na rozpoczęcie zmagań w Roztoczniku do rywalizacji ruszyły młodziczki. Tutaj młodziczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska została II Wicemistrzynią Makroregionu Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego. Tytuł Mistrzyni zdobyła TONDER Sara MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚL a druga na mecie była CEDRO Karolina LKS ORLĘTA GORZÓW WIELKOPOLSKI. 16 miejsce zajęła Marianna Kolinko. W rywalizacji młodzików wygrał PÓŁTORAK Kacper KS ŚLĘŻA MAT SOBÓTKA, drugi był MICHALSKI Łukasz UKS MOTO-AGBUD-JELCZ LASKOWICE, a trzeci GRUSZCZYŃSKI Piotr LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE. Nasz zawodnicy byli: 8 miejsce Wojciech Karpierz, 14 miejsce Eryk Kaczor, 18 Wiśniewski Wiktor, 24 Krzesiński Mateusz,

Wyścig kobiet zakończył się sprintem z 19-osobowej grupy. Wygrała go Eugenia Bujak (Kadra Torowa PZKol) Na mecie w Roztoczniku pokonała Anouskę Koster (NWVG Bike 4Air) i Katarzynę Wilkos (TKK Pacific Toruń).Kolarki z Dzierżoniowa zajęły: Paulina Cywińska 5 miejsce, 9 była Paula Guz, 11 Monika Kopińska a 26 Paula Pisarska. Najlepszą z juniorek była Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź). Nasza zawodniczka Dorota Przęzak była 6.

W juniorach na metę wpadło kilka grupek. Z tej pierwszej najszybszy był Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), wyprzedzając Maxa Kantera (Brandenburg – Cottbus) i Patryka Solińskiego (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz.).