„KOBIETA BEZPIECZNA ZA KIEROWNICĄ” – ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

„KOBIETA BEZPIECZNA ZA KIEROWNICĄ” – ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

13
1
PODZIEL SIĘ

mini_19750Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zapraszają w sobotę na konferencję i warsztaty pod tytułem „Kobieta bezpieczna za kierownicą”. Na spotkaniu, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu skierowanym głównie do Pań, omówione zostaną zasady bezpiecznego poruszania się samochodem oraz radzenia sobie na drodze w sytuacjach niebezpiecznych.

Podczas warsztatów uczestniczki będą miały okazję w praktyce przećwiczyć płynne wykonywanie manewrów, jazdę w poślizgu, skuteczne hamowanie oraz sprawdzenie jak zachowuje się organizm po wypiciu alkoholu – pokaz w alkogoglach. Ponadto policjanci zaprezentują specjalny radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych, jego wyposażenie oraz omówią prawidłowe zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego.

W trakcie trwania warsztatów można będzie dowiedzieć się, dlaczego tak istotna jest sezonowa wymiana opon w samochodzie i czy może mieć to wpływ na bezpieczeństwo kierujących na drodze.

Spotkanie odbędzie się 25 października 2014 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu przy ul. Łagiewnickiej 12. Początek warsztatów godz. 11.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy Panie do skorzystania z warsztatów.

KWP

1 KOMENTARZ

  1. Byłam na warsztatach „Kobieta bezpieczna za kierownicą” prelekcje ciekawe, możliwość przećwiczenia prawidłowego wykonywania resuscytacji na fantomie pod okiem Ratowników medycznych, płynnej jazdy slalomem autem na którym na specjalnej tacy znajdowała się piłeczka-jazda z instruktorem,można było pospacerować w alkogoglach. Świetna sprawa!
    Pomysł godny naśladowania.
    W imieniu kobiet proszę, aby po pierwszych opadach śniegu zorganizowano warsztaty z technik jazdy podczas poślizgu.

Comments are closed.