Katyński Marsz Cieni

Katyński Marsz Cieni

24
10
PODZIEL SIĘ

Trzech członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty (4 psw) 13 kwietnia w Warszawie wzięli udział w VII Katyńskim Marszu Cieni.

marsz 1

Tego dnia w stolicy hołd oficerom pomordowanym przez sowietów w Katyniu oddali członkowie blisko 30 grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. W prawie dwugodzinnym marszu, wiodącym między innymi przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, uczestniczyło blisko 150 umundurowanych rekonstruktorów.

Dzierżoniowianie zapalili symboliczne lampki pamięci za zamordowanych w Miednoje Karola i Andrzeja Sałatów, za gruzińskiego oficera kontraktowego, kapitana pilota Arkadiusza Szirtladze oraz za przedostatniego dowódcę 58 pp – pułkownika Józefa Adama Peckę.

Relacja filmowa: www.youtube.com/watch?v=yQKgmTYzl4M

JK

10 KOMENTARZE

  1. Jestem z Was dumna i wdzieczna Panowie z Dzierżoniowa – czlonkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pulku Piechoty za wasz trud, prace i piękny przyklad dla mlodziezy skladania holdu dla polskich zolnierzy – wykletych i pomordowanych w Katyniu. Jak zrozumialam z filmiku zlozyliście rowniez hold skladając kwiaty poleglym pod Smoleńskiem. Oby wiecej takich ludzi miala Polska, mlodziez nie mowilaby slowami jednego czlowieczka” ze polskość to nienormalność”

  2. Poprzebieraliście się w mundury i myślicie, że zostaniecie żołnierzami? Stopnie tez sobie nadajecie?

    • Jeśli tak, to godna inicjatywa. Dwaj bracia mojej babki też tam stracili życie. Tylko czemu te nazwiska w takich paskudnych miseczkach?

Comments are closed.