KAPSUŁA CZASU – TEGOROCZNA IDEA HISTORYCZNA

KAPSUŁA CZASU – TEGOROCZNA IDEA HISTORYCZNA

21
0
PODZIEL SIĘ

mmZ okazji rocznicy 90-lecia nadania praw miejskich Bielawie, Rada Miejska podjęła decyzję o przygotowaniu i umiejscowieniu w określonym miejscu KAPSUŁY CZASU. Fakt ten ma mieć miejsce 12 listopada 2014 roku. Inicjatorem tej akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bielawy.

Jednym z elementów kapsuły mają być rysunki bielawskich uczniów na temat “Bielawa za 100 lat”. Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie tej idei wśród dzieci. Prace należy wykonać techniką dowolną na arkuszu papieru A4 lub A3.

Prace należy złożyć w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie do dnia 17 października 2014 roku. Komisja składająca się z przedstawicieli Rady Miejskiej, MOKiS, TPB i MBP wybierze kilkanaście najlepszych prac, które zostaną umieszczone w kapsule.

Przypominamy też o jeszcze jednej propozycji, chodzi o umieszczenie w niej zdjęć bielawskich rodzin mieszkających w naszym mieście w 2014. Prosimy więc chętnych, o wykonanie zdjęcia w formacie A5 i przekazanie ich do połowy października 2014 również do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie z adnotacją: jaką rodzinę przedstawia i przy jakiej ulicy ona mieszka (bez podawania numeru mieszkania).

Wszystkie zdjęcia zostaną zalaminowane i umieszczone w kapsule.

Rzecznik – Łukasz Masyk

BRAK KOMENTARZY