Kanonada goli

16
0
PODZIEL SIĘ

Piękna, piłkarska środa za nami. Podopieczni Rafała Markowskiego zmiażdżyli Bobrzan Bolesławiec, aplikując gościom aż 9 goli, tracąc dwa.

31401_file

Spotkanie juniorów starszych rozpoczęło się od niespodziewanej bramki gości. Zaspali środkowi obrońcy i napastnik gości nie miał problemów z pokonaniem Kowalskiego. Niekorzystny wynik podziałał na podopiecznych Rafała Markowskiego mobilizująco i dość szybko zdobyli optyczną przewagę, którą z czasem zamienili na bramki.

Bardzo aktywny w przodzie był dziś Patryk Klimala, który otrzymywał sporo piłek od pomocników i świetnie radził sobie z przeciwnikami w defensywie. Wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie dał nam Bartek Cegiełka, a na prowadzenie wyprowadził wspomniany Klimala. Na 3:1 podwyższył Igor Szwagrzyk i gdy wydawało się, że mecz jest już w garści, goście zdobywają kontaktowego gola, który okazał się jednak ich ostatnim w tym spotkaniu.

31404_file

Wynik do przerwy ustala Łukasz Wiącek, który cały czas urywał się na skrzydle swoim „opiekunom” i również zasłużył na wyróżnienie w dzisiejszym spotkaniu. Dwubramkowa przewaga zapowiadała spokojną dalszą część meczu, ale to, co stało się po przerwie, to chyba nawet najwięksi optymiści nie przewidywali.

Zawodnicy Lechii widocznie mocno umotywowani, zdecydowanie dominowali nad przeciwnikiem w drugiej połowie. Dodając do tego opadnięcie z sił zawodników z Bolesławca, mieliśmy obraz meczu do jednej bramki. Kapitalnie w polu karnym rywali zachowywał się „Diabeł”, który podwyższył najpierw na pięć, a za chwilę na 6:2.

Siódmego gola zdobył Wiącek, a ósmego, zdobywając klasycznego hat-tricka Klimala. Bardzo ofensywna ostatnio drużyna juniora starszego nie zamierzała na tym poprzestać, W 86 minucie Klimala po raz kolejny ucieka obrońcy, ten już nie wytrzymał i wślizgiem od tyłu powstrzymał dynamicznego napastnika Lechii.

31420_file

Otrzymał za to żółtą kartkę oraz rzut karny dla rywali. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Kuśmierek. Na zdobycie dwucyfrówki zabrakło już czasu. Świetny występ juniorów starszych. okraszony okazałym zwycięstwem i podtrzymaniem kapitalnej ligowej passy. Już w sobotę do Dzierżoniowa przyjeżdża ekipa MKSu Oława. Obyśmy po meczu byli w równie radosnych nastrojach.

Skład: Kowalski – Kuśmierek, Kowalczyk, Wrotkowski, Stuglik (75′ Orłowski), Rakoczy (82′ Roszak), Bohajczuk, Szwagrzyk (65′ Brzezicki), Wiącek, Cegiełka, Klimala