Kancelaria Nadleśnictwa Świdnica w Piskorzowie otwarta

Kancelaria Nadleśnictwa Świdnica w Piskorzowie otwarta

22
0
PODZIEL SIĘ

W czwartek 14 sierpnia 2014 r. w Piskorzowie odbyło się otwarcie kancelarii Nadleśnictwa Świdnica. Było to w zasadzie otwarcie dwóch kancelarii, ponieważ w jednym budynku mieszczą sie kancelaria Leśnictwa Gór Sowich oraz Ośrodka Hodowli Zarodowej Góry Sowie (OHZ).

lesnictwo_3

– Jest to trzecia kancelaria na naszym terenie, ale pierwsza podwójna. Planujemy wyburzenie starej garbarni i zagospodarowanie całego terenu tak, aby służył wszystkim mieszkańcom – mówił Nadleśniczy Nadleśnictwa ŚwidnicaJan Dzięcielski. – Dotychczasowa leśniczówka zostanie sprzedana.

lesnictwo_2_340

– Od kilku lat współpraca pomiędzy Gminą Pieszyce a Nadleśnictwem Świdnica zacieśnia się. Wiele rzeczy udało się wspólnie zrealizować – mówił w trakcie otwarcia kancelarii Burmistrz Miasta Pieszyce Mirosław Obal. – Ważna jest dla nas dobra współpraca, cieszy gdy osoby prywatne i różne instytucje chcą inwestować na terenie gminy Pieszyce. Lasy Państwowe zmieniają sposób funkcjonowania, wychodzą bliżej ludzi i to jest bardzo dobre działanie. Te kancelarie mogą przybliżyć i wzmocnić tą działalność.

Góry Sowie i przyroda, która nas otacza, są przecież naszym wspólnym dobrem.

UM Pieszyce

BRAK KOMENTARZY