Jutro Tolk-Folk w Bielawie

Jutro Tolk-Folk w Bielawie

22
0
PODZIEL SIĘ

Fani Tolkiena znowu w Bielawie

W najbliższą sobotę 19 lipca w Bielawie znowu zaroi się od miłośników fantasy. Już 16 raz w Bielawie ulicami miasta przejdzie pochód, nieopodal Parku Miejskiego tańczyć będą tańce dawne, a wieczorem odbędzie się widowiskowy spektakl teatralny „Bitwa ostatniego sojuszu”.

Tolk Folk jest folkową imprezą Tolkienowską organizowaną nieprzerwanie od 1991r. W Bielawie. Uważana jest za jeden z plenerowych konwentów fanowskich, jednak jej przebieg znacząco odbiega od standardowej formy takich imprez. TOLK-FOLK odbywa się corocznie na początku lipca, trwa 4 dni i skupia fanów twórczości JRR Tolkiena z Polski, Czech i Słowacji.

Głównym celem zlotu miłośników Tolkiena jakim jest TOLK-FOLK, jest jednoczenie osób o jednakowych zainteresowaniach, wspólna zabawa i odpoczynek wśród urzekającego krajobrazu Gór Sowich, zwanych przez uczestników Sowiogórskim Śródziemiem.

Uczestnikami są zarówno młodzi jak i starzy, niscy i wysocy, elfy i krasnoludy. Toimpreza dla każdego. Wiele osób przyjeżdża całymi rodzinami, by już od małego wychowywać kolejne pokolenia fanów twórczości JRR Tolkiena.

plakat-tolk-folk-zapowiedz

BRAK KOMENTARZY