Jubileuszowe spotkanie z miastami partnerskimi

Jubileuszowe spotkanie z miastami partnerskimi

20
9
PODZIEL SIĘ

dsc_1179

Jubileusz 15-lecia współpracy z Lanškroun i 10-lecia współpracy z Serockiem obchodzono w miniony weekend w Dzierżoniowie. Burmistrzom tych miast wręczono Medale za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Wśród delegacji uczestniczących w obchodach był także Kluczbork, Bischofsheim, Crewe and Nantwich oraz Hajdúszoboszló z Węgier, z którym Dzierżoniów planuje nawiązać partnerstwo.

dsc_1200

Goście, oprócz udziału w uroczystości podsumowującej jubileusze współpracy z Lanškroun i Serockiem, zwiedzili miasto i okolicę – Wrocław, Góry Sowie, Książ, kompleks Włodarz i uczestniczyli w Jarmarku Pszczelarskim.

Spotkanie delegacji miast partnerskich było także okazją do omówienia przyszłych wspólnych przedsięwzięć.

– Ten jubileusz to dowód na to, że można porzucić wszelkie stereotypy i utarte poglądy i kształtować stosunki między społecznościami rożnych europejskich miast tak, by przynosiły one korzyści mieszkańcom – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun. – Cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w wieloletnich kontaktach z naszymi partnerami, podtrzymywać je i wzmacniać.

UM Dzierżoniów

9 KOMENTARZE

  1. Piorun oddaje władzę bez walki Kucharskiemu. Co jest tego przyczyną. Czy ktoś wie dlaczego?

    • A skąd masz te „sensacyjne” informacje? Po tak dużych sukcesach, w tym najlepiej zarządzaną gminą w Polsce (w określonym przedziale liczby mieszkańców) w ostatnim 10-leciu i dobrej opinii wśród mieszkańców burmistrz M. Piorun ma wygraną w kieszeni. Oddanie miasta w ręce PO nie byłoby korzystne.

Comments are closed.