Jubileusz 65-lecia PP 1 (galeria)

Jubileusz 65-lecia PP 1 (galeria)

26
4
PODZIEL SIĘ

W murach tego przedszkola pierwsze kroki w edukacji i życiu społecznym w grupie stawiało wielu mieszkańców Dzierżoniowa. Przedszkole Publiczne nr 1 już od 65 lat bawi, uczy i wychowuje młodych przedstawicieli naszego miasta. W piątek 13 czerwca świętowało swój jubileusz wraz z władzami samorządowymi, rodzinami wychowanków, obecną i byłą kadrą pedagogiczną.

 dsc_0129_1

Po przywitaniu przez dyrektorkę Iwonę Cegiełkę, zebrani na uroczystości wysłuchali historii placówki i kilku słów od przedstawicielki Rady Rodziców. Burmistrz Marek Piorun wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej i radną Iwoną Matyją wręczyli dyrektorce prezent dla przedszkola, a wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, który także jest absolwentem tego przedszkola, pochwalił się zdjęciami z tego okresu wyciągniętymi z domowego albumu.

dsc_0109_0

Dzieci, które cierpliwie czekały na swoją kolej, popisały się podczas swego występu wieloma talentami. Śpiewały, tańczyły i recytowały. Oprócz zaprezentowania sztandarowych utworów Jana Brzechwy, który jest patronem placówki, przedszkolaki naprawdę rewelacyjnie zaśpiewały piosenkę o dzierżoniowskim smoku, którą można znaleźć na stronie internetowej miasta w zakładce „Dzierżoniów Dzieciom”. Dopasowały do niej nawet układ choreograficzny.

Po wielu artystycznych doznaniach uczestnicy jubileuszu zostali zaproszeni do zrobienia sobie pamiątkowej fotografii, a potem na przepysznego torta w kształcie… kaczki dziwaczki. Dobrze, że nie zrobił się z niej zając, w dodatku cały w buraczkach…

UM Dzierżoniów

4 KOMENTARZE

Comments are closed.