Joanna Mesjasz burmistrzem Bielawy?

Joanna Mesjasz burmistrzem Bielawy?

589
143
PODZIEL SIĘ

Przed niespełna czterema godzinami zakończyła się konferencja , podczas której Porozumienie dla Bielawy oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na burmistrza miasta. Jest nim jak już wcześniej informowaliśmy Joanna Mesjasz.

dr Joanna Mesjasz
dr Joanna Mesjasz

Dzisiejsze spotkanie oficjalnie rozpoczęło wyborczy bieg do fotela burmistrza w Bielawie.

Krótka, bo kilkunasto minutowa prezentacja odbyła się w „Pałacu Bielawa”. Organizatorzy zapewniali przybyłych na spotkanie mieszkańców miasta, że; „Radość z życia w Bielawie, wreszcie jest na wyciągnięcie ręki”.

Kandydatkę zaanonsował Jacek Grzebieluch, który od razu zapowiedział, że dzisiejsze spotkanie nie jest poświęcone na debaty, a jedynie ma przedstawić kandydatkę.

DSCF5080

Polityk ponadto zaprezentował przemówienie, w którego treści znajdują się takie sformułowania:

„To co się stało w Bielawie, to precedens w skali kraju. Precedens w skali powiatu i wreszcie, to rzecz niespotykana dotychczas w tym podzielonym politycznymi animozjami mieście. To właśnie tutaj TO się stało! Bielawianie ze swoimi problemami potrzebują, aby ktoś wreszcie zatroszczył się o NICH. Zatroszczył się nie o marketing, NIE o uściski dłoni z ważnymi osobistościami, NIE o drogie zdjęcia w kosztownym ubraniu, NIE o internetowe laurki na swój własny temat – lecz zatroszczył się o NICH – O ZWYKŁYCH LUDZI, O ICH LOS…”

Swoje poparcie dla tej kandydatury wyrazili:

– Poseł Anna Zalewska

– Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz

– Senator Stanisław Jurcewicz

– Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun

DSCF5065

Sama kandydatka w krótkim przemówieniu porównała sytuację w Bielawie do domowego budżetu, który regularnie zadłużany doprowadza dom do ruiny. Tą metaforą opisała sytuację w Bielawie, którą zamierza oddłużyć i wyleczyć z problemów. Aspirująca polityk powiedziała ponadto, że wybory samorządowe w Bielawie zamierza wygrać i jest to dla niej wielkie wyzwanie. Żartowała, że nazwisko Mesjasz zobowiązuje, ale jej głównym celem jest polepszenie sytuacji życiowej mieszkańców Bielawy – do tego zadania jest jak mówi, perfekcyjnie przygotowana i dla miasta nadchodzą nowe, lepsze czasy.

DSCF5085

Dr Joanna Mesjasz to najlepszy kandydat dla Bielawy – takie zdanie mają członkowie Porozumienia dla Bielawy i sympatycy zrzeszenia. Oklaskiwana po swoim wystąpieniu Joanna Mesjasz zapowiedziała, że już wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego zaprezentuje szczegółowe założenia.

Jej życiorys to m.in.:

– Pracownik wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,

– Adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,

– Pełnomocnik Rektora ds. Zamiejscowego Ośrodka UE w Dzierżoniowie

– Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Pracowała jako: Dyrektor Personalny GK Impel, Prezes Zarządu Spółki HRB, Wiceprezes Zarządu w Przedsiębiorstwie Inżynierii i Hydrotechniki TAN S.A., Członek Zarządu w Przedsiębiorstwie Przemysłu Spirytusowego POLMOS we Wrocławiu, Dyrektor ds. HORECA w Browarach OKOCIM i Browarach Dolnośląskich PIAST, Prezes Zarządu Hurtowni BIS w Lublinie i inne.

Jest autorką kilku projektów szkoleniowych i doradczych, które realizowała na zlecenie Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz projektów realizowanych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Została powołana przez Wiceministra Gospodarki do zespołu przygotowującego rozwiązania dla kształcenia zawodowego dla potrzeb gospodarki.

Prywatnie mama dwojga gimnazjalistów, zafascynowana psychologią.

Marzena Zdolska

143 KOMENTARZE

  • Z twojego wpisu anonimie wnioskuję, że byłeś uczestnikiem tej imprezy. To może odpowiesz na pytanie? Jakie ta pani ma doświadczenie w samorządzie? czy była kiedyś w radzie miasta? pełniła jakąś funkcję w urzędach?

   • A czy wynika coś z tego, że Pan Dźwiniel pełni urząd burmistrza po raz czwarty. Nic nie wynika bo rządzi coraz gorzej a właściwie nie rządzi tylko uprawia nachalną propagandę.

    • Racja! Ten były sekretarz ZOZ PZPR potrafi tylko ładnie i mówić i w drogich garniturach się pokazywać. Natomiast zadłużył miasto nasze do granic możliwości. Bielawie potrzebny jest fachowiec w zarządzaniu i ta pani dr J. Mesjasz to wybawienie dla tego miasta.

 1. PIS i PO razem?? Tak spieszno im do korytka. A gdzie poglądy polityczne? Gdzie zasady? Ja na tych panów głosował nie będę.

   • Ja i moja rodzina na tą panią na pewno zagłosuję. Mądra i wykształcona osoba tylko może uratować Bielawę. Brawo, Pani Joanno, za odwagę i determinację!

  • PiS bielawskie PO i Solidarność? co tu jest grane?Ciekawe kto kogo wykoleguje w tym trio- żenada i skladam kondolencje!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 2. Wreszcie porządna kandydatka na burmistrza Bielawy! Ta pani zna się na zarządzaniu i mam nadzieję, że rozwiąże problem ze zbiornikiem. Trzymam kciuki za tą panią i Porozumienie dla Bielawy!

  • wszystkie zakłady którymi rządzili ludzie bez wykształcenia popadały a te w których zarządzaniem zajęli się menadżerowie zostały sprywatyzowane bo było jeszcze co prywatyzować, mam nadzieję że z Bielawą tak nie będzie

 3. Fajnie, że w Bielawie PiS, PO i OBS się dogadali i wystawiają wspólnego kandydata i to kobietę. Mądrą i doświadczoną kobietę. Bo na tego cynicznego postkomunistę już nie mogę patrzeć.

 4. Trzeba było start kampanii zrobić w Art-Inkubatorze, to by był mały pstryk w burmistrzowy nosek. Żeby wygrać, potrzeba jej min.4 tys głosów. Musi przeciągnąć na swoją stronę zastraszony elektorat pracowników i zależnych od „UM”. Zagwarantować szeregowym pracownikom dalsze zatrudnienie, czy jak? Kapitalnie gdyby tak umiała zagrać inteligentnie zbiornikiem, to jest klucz do wyborów. Zobaczcie jak Dźwiniel ten temat marginalizuje i wycisza, jak np.zastopował huczną niedawno jeszcze akcję fejsbukową. Liczy teraz pewnie na zgranie w czasie modernizacji parku z wyborami, ciekawe co tak naprawdę tam będzie, Srebrna Góra, Bardo, Jedlina – mieścinki dużo mniejsze od Bielawy wystrzeliły z inwestycjami w kosmos, Bielawa ma duuużo większe możliwości, trzeba dużo wymagać. Poszukajcie w necie co się dzieje w tych miasteczkach, można się pozytywnie zaszokować.

  • Srebrna Góra i Bardo są na granicy 60% progu zadłużenia, a wpływów do budżetu za bardzo nie widać bo nie ma zakładów produkcyjnych za dużo

   • Bielawa też jest blisko niebezpiecznego progu zadłużenia, bo burmistrz nieprzemyślanymi inwestycjami zadłużył tak bardzo miasto. Tam przyjeżdżają turyści i zostawiają pieniądze, bo są dla nich atrakcje w tym spływ pontonowy czy park linowy lub tor saneczkowy. A w Bielawie? Najdroższe inwestycje (Art-Inkubator, Leśna Szkoła, drogi, w tym ta pod dom burmistrza) nie przynoszą wymiernych dochodów. Włodarze przejedli pozyskane środki, napełnili brzuchy swoje i kolesi, a reszta mieszkańców musi klepać biedę. To miasto stopniowo umiera, bo PRACY NADAL NIE MA!

    • Masz rację! A ponadto największa atrakcja Bielawy, czyli Zbiornik Sudety dzięki nieudolności burmistrza odstrasza zamiast przyciągać turystów. Bielawianie chcą zmiany gospodarza. Nawet to nowe stowarzyszenie mieszkańców górnej Bielawy „Bielawa Plus” popiera tę panią dr Mesjasz. I ja też.

     • Jedni zarzucają burmistrzowi Dźwinielowi, że nic nie robi. Drudzy zarzucają mu, że zadłuża miasto (a więc musi inwestować, skoro Bielawę zadłuża). Nikt nie widzi natomiast, że PiS-PO-OBS chcą po prostu przejąć władzę w kolejnej gminie.

      • Aniu nie wysilaj się po godzinach, zanieś cv do gawryckiego bo od listopada duzo się zmieni i robota w urzędzie będą wymagane kwalifikacje.

      • Po takich wypowiedziach czarno na białym widać jak ekipa ryśka bez matury boi się wizji oderwania od koryta.

 5. Wiemy już kto będzie startował na burmistrza, to teraz czekamy na kandydatów na radnych, bo obecna rada wymaga przewietrzenia.

  • Proszę pamiętać, że po raz pierwszy będzie to w formie
   JOW-ów. Trzeba zgłosić porządnych kandydatów chętnych do pracy samorządowej a nie partyjnych działaczy.

 6. Znam tą Panią ! Super – Pani Doktor to skarbnica wiedzy i doświadczenia, tytan pracy lub jak kto woli pracoholik i to w takim pozytywnym znaczeniu. Lepiej się Bielawie nie mogło trafić, Ta Pani ściągnie inwestorów i zrobi z Bielawy drugie Kobierzyce zobaczycie, jak ją znam to nie pozwoli sobą manipulować, jest na to za uczciwa i za to bardzo ją szanuję. Mam nadzieję, że mieszkańcy Bielawy to wykorzystają – już się cieszę na te wybory 🙂

     • I wystarczy, niech już więcej nie robi, bo co on zrobił, to ktoś inny zrobi 2 x szybciej, 10 x taniej i 100 x sensowniej.

     • Pan Ryszard to najwięcej narobił wstydu dla Bielawy. Tak zadłużyć takie fajne miasto to po prostu wstyd.

     • Do wyborów samorządowych jeszcze daleko i tak naprawdę ich atmosferę poczuje się dopiero jesienią. To, co teraz dzieje się wokół tego wydarzenia, to takie szybkie podchody, małe prowokacje, żeby sprawdzić atmosferę i nastawienie. Choć jak już wcześniej zauważyłem, kampania Dźwiniela na burmistrza Bielawy jest kampanią nieustającą, finansowaną z naszych kieszeni, to jednak ta końcówka, do której jakby z łaski z wyrazami zdumienia dopuszcza się jeszcze inne osoby, jako kandydatów sprawia, że i w tym naszym „postkomunistycznym skansenie”, jak to napisał jeden z komentatorów w Internecie, też się coś dzieje. Nie wiem, czy stawianie po stronie przegranych już na starcie, kandydatów, z którymi ma zmierzyć się nasz nieustający burmistrz jest elementem taktyki czy zarozumialstwa. Jak widać obóz Dźwiniela nie wyciągnął wniosków z ostatnich wyborów, gdy „Pan Ryszard” o mało co wyborów nie przegrał i dalej w swoim samozadowoleniu ma się dobrze. Napisałem „Pan Ryszard”, bo chcę nawiązać do krótkiego, wpisu anonimowego komentatora:

      Pan Ryszard to przynajmniej już coś zrobił. A ta pani dopiero zapowiada, że zrobi.

      To jest właśnie taka mentalność ludzi. Jak ta pani mogła coś zrobić, jak ta pani jeszcze burmistrzem nie została?! „Tą panią” stawia się już na starcie na straconej pozycji, bo niczego dla Bielawy nie zrobiła. Można by zapytać i zapewne takie pytania będą, i nawet już są – co takiego dla Bielawy zrobił przez szesnaście lat burmistrz Dźwiniel? Ja nie twierdzę, że nie zrobił nic. Zrobił dużo, w szczególności dla siebie, swoich podwładnych, żeby go popierali i dla tych, którzy mają znaczący wpływ na jego kolejne kampanie wyborcze oraz dla tych, którzy zapewnią mu spokojne życie miedzy kolejnymi wyborami. O tym pisze się w komentarzach „nie owijając w bawełnę” z podawaniem nawet nazwisk.
      Ja pochodzę z Kujaw. Pan burmistrz pochodzi, jak to się wyraził na swojej nowej stronie – z Mazur, nie podając bliższych danych. Nie wiem, czy na Mazurach znają takie powiedzenie, bo na Kujawach znają: „To każdy głupi potrafi!”
      Mając do dyspozycji taki ogromny fundusz i takich fachowców, to to, co zostało w Bielawie zrobione przez szesnaście lat, wielu „głupich” potrafiłoby zrobić, a inni zrobiliby dużo więcej i dużo lepiej.
      Warto byłoby, żeby taki bezkrytyczny wielbiciel Dźwiniela, zorientował się, co Dźwiniel zepsuł przez te beznadziejne rządzenie cztery kadencje. Prowadząc tzw. kampanię negatywną, w której chodzi przede wszystkim, aby konkurencji dokopać, takie sprawy zapewne mogłyby być podniesione. Ja u „tej pani” nie zauważam takiej kampanii. Ludzie wykształceni, kulturalni i z wizją – w takie rzeczy się nie bawią. Jednak kampanię negatywną należałoby odróżnić od kampanii informacyjnej, w tym przypadku informacyjnej w odniesieniu do działań burmistrza Dźwiniela dla dobra miasta.
      Ja nie jestem związany z kampanią „tej pani”, ani żadnej innej pani czy pana. Ja tylko piszę po to, żeby „otworzyć ludziom oczy” na tyle, żeby przynajmniej zechcieli wysłuchać argumentów, przeciwko naszemu gnębicielowi Dźwinielowi. Są takie osoby zapatrzone w tego exsekretarza znienawidzonego PZPR jak w obrazek, którzy nawet na próbę podjęcia tematu gotowi człowiekowi skoczyć z pazurami do oczu.
      Na razie nie będę więcej pisał, bo przecież jeszcze jest dużo czasu na różne rozważania. Warto jednak już zastanowić się i rozróżnić – co tak naprawdę jest pracą, a co cyniczną propagandą.

      • Dźwiniel przez 16 lat zrobił – jeśli chodzi o Bielawę – bardzo mało i raczej więcej złego niż dobrego. Genialnie natomiast umocnił system sprawowania władzy tworząc sieć, a nawet piramidę uzależnień, na której wierzchołku ulokował siebie. Elementy tej piramidy to pionki a spoiwo to strach przed zmianą powodującą utratę stabilizacji (na lichym poziomie, ale zawsze). Do jakieś grupy spoza układu, niezdecydowanych, mogą przemówić elementy kampanii, którą Dźwiniel prowadzi (pomijam, że za nie swoje pieniądze). Pan natomiast słusznie zauważa: „a u „tej pani” nie zauważam takiej kampanii. Ludzie wykształceni, kulturalni i z wizją – w takie rzeczy się nie bawią”. I… niestety, dlatego często przegrywają. Bo o wizjach Dźwiniela można przeczytać w internecie, w broszurach itd. A czy szerszy elektorat słyszał cokolwiek o wizjach Mesjasz?

      • Poczekamy – zobaczymy. Ja wierzę, że fachowiec w zarządzaniu, czyli dr J. Mesjasz znajdzie sposób na wyjście z ogromnego zadłużenia Bielawy i wskaże jak rozwijać przedsiębiorczość oraz by powstały nowe miejsca pracy.

  • Witamy serdecznie w Bielawie panią dr Joannę Mesjasz i życzymy wygranych wyborów na burmistrza Bielawy.
   Kobiety górą!

 7. Pitu Pitu – spotkanie było pełną amatorką. Niestety pani Mesjasz razem z Grzebieluchem, Domagałą, Skibniewską – Kozak itd są lata świetlne od ekipy R. Dźwiniela jeśli chodzi o PR.
  Dobra rada zacznijcie od poszukania jakiegoś fachowca bo wszystkie wybory przegraliście, referendum też w łeb wzięło i teraz też szykuje się klapa…

  • E tam, a co, już się zapomniało jak w wieczór referendum w Rabarbarze nóżki się trzęsły ze strachu ?

 8. dość miernoty rządzącego bielawą, zagnać ryśka do matury, a bielawie dać szansę na rozwój bez tych układów i układzików kliki od 16 lat

 9. Dobra rada dla pani Mesjasz! niech pani pogoni ze swojego otoczenia Domagałę bo pani przegra te wybory

  • A właśnie, że to Domagale i jego ekipie o mało udałoby się w referendum odwołać burmistrza 2 lata temu. Gdyby ten nie zastraszył ludzi i nie dał do komisji wyborczych swoich ludzi to już od 2 lat Bielawa by miała dużo lepszego gospodarza. A tak dług urósł i kolesiostwo się rozwinęło jeszcze mocniej.

  • Panie Masyk znów się pan czepia pana AD. Chyba się go i pana szef bardzo boicie skoro go atakujecie.Jestem z panem panie Adamie! Dobrze że dogadaliście się jako OBS z PIS i PO.Popieram Porozumienie dla Bielawy! W UM już trzęsą portkami.Tej jesieni wygracie a my bielawianie z wami…

   • Popieram ,będę głosować na nową panią Burmistrz i moja rodzina i znajomi też.
    Super ,że wreszcie kobieta może rzadzić w Bielawie. Nie jest z Bielawy to atut ,nie będzie swoich na stołki wsadzać i uprawiać polityki kolesiostwa i partyjniactwa. Nareszcie ktos zajmie się naszym upadajacym , biednym i zadłużonym przez 16 lat rządów Dzwiniela miastem.
    Pozdrowienia dla Pani dr Joanny Mesjasz.

 10. Domagała jest obleśny i nikt się go nie boi. Wręcz przeciwnie, wszyscy sie śmieją z tego przylizanego jegomościa. I nie rozśmieszaj mnie z tym połączeniem PO, PiS i OBS hihihi stare wytarte kapcie, które od lat próbują zaistnieć zresztą bez powodzenia

  • Znam pana AD dobrze.Uczył mnie w LO. To bardzo dobry nauczyciel i chyba dobry polityk.Działa społecznie, pomaga ludziom. Zawsze był kulturalny i szanował innych.Nie mógł się tak nagle zmienić na gorsze.

  • Cyt. ” wszyscy się śmieją …” tzn. kto ? paru bielawskich lewaków, specjalistów od Majówek i Dni Działkowca co są przy korycie i trzęsą portkami na wszystkie strony, że będą od koryta odgonieni.
   Panie Adamie – Alleluja i do przodu, pogonić tę szarańczę !!!!

   • Pewnie autor miał na myśli towarzysza pajdziocha i towarzysza pseudozwiązkowca z czerwoną gęba, ewntualnie paru czerwonych starych pryków.

  • ANONIMIE wpisu z 23.15. Przed zabraniem się do pisania sprawdź w słownikach znaczenie słów, które chcesz użyć.
   „Obleśny” to jest np. p. J. Jankowski (którego przepraszam za posłużeniem się jego przykładem bo inny przykład nie wpada mi do głowy. P. JJ nie jest oczywiście winny swojego wyglądu tylko matka natura).
   Pan A. Domagała jest akurat przeciwieństwem obleśnego jegomościa. Zawsze elegancki, uśmiechnięty i zadbany Jegomość z klasą !!!
   Podejrzewam a nawet mam pewność, że byłeś uczniem p. Adama i nie radziłeś sobie z fizyki i dostałeś kilka pał.
   A teraz się mścisz. Oj nie ładnie, popraw się !! Równaj do swojego nauczyciela a dobrze wyjdziesz na tym.

   • Nie pouczaj nauczycielu i nie tłumacz po swojemu bo to świadczy jaki z ciebie belfer. Mam własne zdanie a ocena wyglądu to sprawa gustu. Brzydzi mnie ten przylizany Domagała z wąsikiem ala Zorro. Poza tym facet nie musi być zawsze uśmiechnięty bo to świadczy, że coś z nim nie tak. Zdecydowanie wolę brzydkiego Jankowskiego od fircykowatego Domagały

    • Kwestia gustu mnie obrzydza związkowiec z czerwoną od przepicia mordą i tłustymi kudłami. Domagale nawet by nie był w stanie butów czyscić.

      • A ty kim jesteś? Leniwym lemingiem, a może pracowitym robolem? Obrażasz ludzi a za chwilę będziesz się mizdrzył żeby ta brudna swołocz na ciebie zagłosowała? Dno i metr mułu! Nigdy nie oddam głosu na PO, PiS i OBS czyli tak zwane Porozumienie dla Bielawy!!!

    • Nie jestem belfrem, z nauczycielami mam tylko ten związek, że chodziłem do szkół przez 17 lat (7+5+5). Jeśli p. Adam Pana/Panią brzydzi to ma PAN/Pani jakiś problem ze sobą i oceną rzeczywistości. I tyle.

     • Człowieku, dlaczego na siłę wciskasz mi swój pogląd? Skoro kończyłeś siedmioklasową szkołę podstawową to znaczy żeś wiekowy człowiek, i pewnie dlatego nie możesz zrozumieć że każdy ma własny gust i prawo do własnego zdania!!!!!

    • Sam spójrz w lustro a potem mów ,że sie brzydzisz tym czy tamtym. Taki znowu jesteś piekny , no chyba ze wszyscy wyjadą.

 11. Na stronie porozumieniedlabielawy kropka pl jest bardzo ciekawy wpis – Czarna strona Bielawy:
  Potwierdzony dług na koniec 2013 r. 43 544 076 PLN
  Dług na jednego mieszkańca ok. 1 400 PLN
  TAK NAS URZĄDZIŁ PAN BURMISTRZ! CZAS TO ZMIENIĆ!!!

 12. Nareszcie sie tak sympatycznie , miło i optymistycznie zrobiło , gdy ta pani dr Joanna Mesjasz zawitała w Bielawie. Jakas nadzieja na poprawę bytu naszego ,wyjścia z tej zapaści gospodarczej. Swiatło na przyszłość.
  Witamy ja serdecznie w Bielawie i zyczymy wygranej w wyborach.
  Ja i moja rodzina i znajomi popieramy ją i głosujemy na nią.

 13. Obecność kandydatki z zewnątrz tylko potwierdza jak słabieńka jest ta trójca Grzebieluch, Skibniewska i Domagała. Muszą szukać ludzi z zewnątrz bo sami nic nie znaczą mimo, że tyle lat próbują coś w Bielawie osiagnąc

  • Są przede wszystkim realistami, bez przerostu ambicji i bardzo wytrwali. Jestem pewny , że doprowadzą do zmiany władzy w Bielawie i przywrócą normalność w tym fajnym mieście. Za to im chwała.

  • Następny bez matury pcha się do władzy. Manio daj sobie siana, to nie harcerstwo a klientki z warzywniaka nie wystarczą

   • Mięczak anonimek co pisze bzdury ale tacy ludzie jak Ty tak mają Cwaniak w necie – CIPA w świecie! Manio rób dalej swoje i nie patrz na takich baranów jak ten wyżej. Pozdro!

 14. Szkoda że towarzystwo skupione wokół kandydatki przypomina sobie o Bielawie raz na 4 lata czyli przed wyborami. Ale nic straconego, my bielawianie pamiętamy i wiemy na kogo NIE GŁOSOWAĆ!

  • Ty pewnie pracujesz w spółce dzięki protekcji u Ryśka i dlatego tak mu głęboko włazisz w …. Warto się tak poniżać?

 15. ponad 3 tyś ludzi w bielawie jest świadomie lub nie swiadomie uwiklanych w pajęczyne nie dajcie się oglupiac ludzie bo przepadniemy jak bieltex bielbaw i jezioro teraz wiekszość musi zaiwaniac u chińczykow gdzie sa wyzyskiwani bo tu na miejscu nie ma nic…..

  • Wszystkich nie, bo od tego są lekarze. Ma uzdrowić finanse Bielawy, przywrócić normalność bez kolesiostwa i nepotyzmu, zadbać o to by nie wydawać pieniądze na gadżety tak, jak teraz się dzieje. Ogólnie mówiąc spowodować rozwój miasta rzeczywisty a nie zakłamany.
   Nie pompować budżetu dla propagandy. NORMALNIE RZĄDZIĆ.

 16. Lider OBS kandydat na radnego tez nie ma matury i to Porozumieniu nie przeszkadza. Ciekawe co taki kandydat wniesie mądrego do Rady?

 17. Elegancka i mądra widać że ma klasę i ja jestem w stanie jej zaufać bardziej niż dotychczasowemu samorządowi który nie zrobił nic przez tyle lat, nadal jest tylko bezrobocie bieda i ops

     • Odwrotnie, to opozycja tę kandydatkę stworzyła i będzie ją popierać w samorządowych wyborach.Opozycja niewiele mogła zrobić bo w Bielawie jest anarchia, burmistrz R. Dźwiniel zawsze odrzucał ofertę współdziałania proponowaną przez opozycję. Po wygraniu wyborów, Porozumienie dla Bielawy zacznie naprawiać Bielawę.

  • Po tych kilku zdaniach wiesz już że zna się na zarządzaniu? Brawo hehehe Moja babcia też jest miła i mądra! Babcia na burmistrza!!!

 18. Sama przynależność lub wspieranie przez P.O wyklucza tą panią z jakiego kol-wiek życia politycznego,8-iem lat Bajzlu czynionego przez Partię matkę wystarczyło aby zostać z długiem na 20-cia pokoleń,przypominam 1,5 Biliona złotych Polskich i 675 Milionów Euro.Pan Gierek miał 43 Miliardy Euro, resztę dopowiedzcie sobie sami

  • A na jakiej podstawie wyklucza Pani, p. Mesjasz ? Wszyscy w PO to głupki, wszyscy w SLD to mędrcy ?
   To zacytowane porównanie nic nie mówi, nie ma więc co dopowiadać.

 19. Z zawodu prezes, dyrektor i członek rad nadzorczych. Czyli już zdeprawowana jak, nie przymierzając, Dźwiniel…

 20. Tygrys niedacznik jest zerem i umie tylko opluwać ludzi którzy jeszcze nie mieli okazji sie wykazać.

  • Tylko głupek może tak napisać. Trudno odpowiedzieć bezmózgowi bo i tak nie zrozumie. A ci co nie mieli okazji się wykazać niech się pospieszą bo im do emerytury zejdzie

 21. Kilku cwaniaczków skupiło się w jakimś porozumieniu dla Bielawy i każą mi głosować na jakąś Mesjaszową. Nigdy doskonale wiem jakie nazwiska kryją sie pod tym porozumieniem. Nigdy.

  • Nikt nie każe !!! No, nie jakaś bo to p. dr J. Mesjasz
   przygotowująca habilitację z zarządzania.
   „Porozumienie dla Bielawy” i tak wygra, nawet bez twojego głosu. Bez łaski.

 22. Na razie mogę pogratulować pani Joannie Mesjasz zainteresowania na tym forum już po pierwszej, oficjalnej prezentacji. Ilość rzeczowych komentarzy dorównuje ilościowo tym, jakie pojawiły się w styczniu tego roku pod moim art. „Postkomunistyczna Rada Miasta w Bielawie” i zapewne będzie większa. Świadczy to o emocjach związanych z pojawieniem się w naszej bielawskiej rzeczywistości pani Joanny i rozbudzonych nadziejach na korzystne dla Bielawy zmiany. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł pogratulować pani Mesjasz wygranych wyborów z przedstawicielem przebrzmiałego komunistycznego systemu, jakim jest obecny burmistrz Ryszard Dźwiniel.
  Precz z komuną! Najwyższy czas na zmiany i normalność! Bielawa na to zasługuje!

  • Zmianę na co? Panie Stawicki za tą kobieta stoją ci sami politycy co od lat są w polityce.

   • To już chyba jakaś fobia. Zmiany, to rozumiem w znaczeniu szerszym. Niech dotychczasowi politycy Bielawscy, postrzegani tak z jednej jak i drugiej strony jako ci, którym zależy tylko na władzy, ogłoszą moratoruim na nie pchanie się na stołki, ani do Rady Miasta. Jak do tej pory obserwuję, to władzy się trzymają kurczowo ludzie związani z Dźwinielem, nie wyłaczając dziwnej, egzotycznej koalicji złożonej z ludzi, którzy to ?”Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Jesli dalej będa tacy ludzie pchać sie na świecznik jakieś ich życiorysy załaczę gdzie trzeba. Jak będą sami chcieli o sobie opowiedzieć, to już niech zadczynaja pisać. Im więcej, tym osoba bardziej wiarygodna. Idąc za tą myślą i patrząc na stronę Dźwiniela w zakładce „O mnie” jego wiarygodność jest byle jaka. Niczego praktycznie o sobie nie napisał.

  • Panie Stawicki, proszę sobie nie pochlebiać. Porównywanie ilości komentarzy pod swoimi wypocinami świadczy jaki z pana bufon. Pana artykuły czyta się na zasadzie egzotyki a nie autorytatywności. Ani ja ani nikt z moich znajomych poważnie pana nie traktuje. A pana straszenie publikacją życiorysów jest niesmaczne i swiadczy, że ma metody komunistyczne wcale panu nie przeszkadzają. Wstyd panie Stawicki

   • A czy „Tadeusz” też gdzieś startuje w polityce? I ewentualnie z jakiej opcji „świeczki” czy może „ogarka”?

   • Tadeusz, wajchę przełóż i puknij się w głowę co Ty piszesz. Artykuły p. Bolesława to nie są wypociny lecz wnikliwa analiza otaczającej nas rzeczywistości. Jedynie na podobnym poziomie pisze jeszcze red. P. Laskowski. Wiadomości Bielawskie, które Pan zapewne czyta z zapartym tchem i Pana znajomi to absolutna makulatura.
    Forum Samorządowe, które miał na myśli Pan Stawicki i moim zdaniem jest największą porażką Bielawy. Wdać się w koalicję z postkomuną to absolutny błąd tego stowarzyszenia. No i ten przewodniczący Rady Miasta to już zupełna klapa. Brawo Panie Stawicki za obnażanie obłudników w naszym mieście.

    • Tak marzyłem sobie „A może ja mam talent?”. No i chyba to prawda. Boję sie tylko, że z tego powodu mogę wpaść w jakieś samnouwielbienie i zacznę pisać o sobie, a nie o tych, których ze sceny politycznej Bielawy należy kulturalnie ale i konsekwewntnie usunąć. A do „Tadeusza”. Ciekwe po co mnie czyta, skoro to mu nie pasuje. Masocista czy kto? Takie stwierdzenie „Pana artykuły czyta się…: zupełnie mnie satysfakcjonują.

     • Najpierw przeczytałem komentarze a później z ciekawości artykuł pana Stawickiego. Poza tym nigdzie nie startuję i nie należę. Drażni mnie jedynie „wnikliwa analiza” bo takową czyni każdy kto chociaż w małym stopniu interesuje się tym co się dzieje w polityce – w tym również lokalnej. Pana fani gryzą niczym sfora Ryszarda jak tylko się ich zaczepi. Dlatego nie chcę mieć z wami nic wspólnego. Ani z obecną ani z przyszłą władzą Bielawy

   • A ja myślę, że P. Stawicki to odważny człowiek. Po pierwsze pisze pod swoim nazwiskiem. Nie ukrywa się pod imieniem ( często zmyślonym tak ja ty Tadeuszu ) Po drugie porusz bardzo kontrowersyjne tematy. A po trzecie ma swoje zdanie.
    Ja cenię te cechu u ludzi

 23. Pepe, całkiem serio dziwisz się, że polityką zajmują się politycy? Toż każdy aspirujący na dowolny świecznik (z definicji jest to polityk) musi zbudować sobie zaplecze, które za nim będzie stało (z definicji to jest zaplecze polityczne). O co te pretensje?

 24. Moja córka zna Panią Mesjasz i mówi że fajna z niej kobieta, byle czego studentowi nie przepuści , wymaga od siebie i innych, bardzo solidna i na taką osobę mogę iść zagłosować bo jak do tej pory nawet na wybory nie chciało się iść

 25. Pani dr J. Mesjasz to prawdziwy manager. Takiego burmistrza potrzebuje Bielawa. Po 16 latach pan R. Dźwiniel niech idzie na emeryturę, bo przecież ma już 61 lat i nic więcej nie zrobi sensownego dla tego miasta. Chyba że jeszcze bardziej je zadłuży i zatrudni kilku następnych kolesi z PZPR.

  • Po opiniach pracowników Impela widać, że pani Mesjasz dobrze wykonywała polecenia swoich szefów. Boje sie, że w przypadku poparcia przez Porozumienie dla Bielawy czyli trzy persony z PO, PiS i OBS będzie podobnie. Nie chce rządów Grzebielucha a tym bardziej Domagały

   • Nawet gdyby wygrała co jest mission impossible, to na drugi dzień przestanie odbierać telefony tak od Grzebielucha, jak i Domagały 🙂 Pewnie woli kumpli z Impela.

    • Pożyjemy zobaczymy. Tu nawet szympans jest lepszy od cięcia bez matury. Szympans równie firmy ale tańszy w utrzymaniu bo żeś tylko banany.

     • Ja bym wolał chyba szympansa niż kogoś, kto jest lub był Dyrektorem ds. personalnych w firmie, która płaci 1 zł (złotówkę!) za każdą nadgodzinę pracy. To pokazuje prawdziwe podejście do ludzi, nie jakieś zamkowo-pałacowe konferencje

      Z szympansem byłyby realne szanse przynajmniej na jakieś mini ZOO 😉

      • Nie wiem, na kogo bym głosował. Dźwiniel to znakomity gracz, ale dla zwykłych bielawian nie robi nic. Za to dobrze się prezentuje i jest cholernie odporny psychicznie. Za Mesjasz przemawia to, że jest z zewnątrz, więc – teoretycznie – nie umoczona w miejscowe układziki i kliki. Przeciwko niej przemawia współkierowanie nieludzką firmą żerującą na inwalidach i wygląd chytrej księgowej. A innych kandydatów nie widać.

      • Ryś to przede wszystkim znakomity kłamca. Obiecywał odzyskać zbiornik jeszcze w zeszłym roku i … nie odzyskał. Obiecał wyremontować dla dzieci basen nad zbiornikiem i … nie dotrzymał słowa. Twierdzi, że mamy Modelowe Miasto Ekologiczne, a tymczasem … pozwala na śmierdzące wielkie wysypisko śmieci w dolnej Bielawie na terenie obok podstrefy ekonomicznej.

Comments are closed.