Jednością silni!

Jednością silni!

20
23
PODZIEL SIĘ
Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski

Niewielu wyborców zdaje sobie sprawę z posiadanej mocy swojego głosu. Ten tak ważny dla przyszłości akt wyborczy jest bagatelizowany lub wykonywany bez należytego przygotowania.

Decyzje wyborcze są podejmowane pod wpływem impulsu, często nawet nieracjonalnego. Zastanówmy się czy brak należytego rozeznania lub nieuczestniczenie w wyborach nie jest grzechem zaniechania? Może w wyniku naszej niefrasobliwości zostanie powierzona władza osobie niegodnej?

W niedzielę 25 maja br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, chcę zaprezentować swój pogląd, dlaczego warto głosować i dlaczego na lewicę: Obecnie w PE władza podzielona jest na dwie główne partie i kilka pomniejszych. Do największych z Polski należy PO (Chrześcijańscy Demokraci) i SLD (Socjaldemokraci), PiS należy do aktualnie nielicznej eurosceptycznej frakcji konserwatystów. Nurty polityczne w poszczególnych krajach się zmieniają i o ile socjaldemokraci nie są bardzo zagrożeni (w jednych państwach tracą siłę ale w innych ją zyskują) o tyle tendencja frakcji PO jest jednoznacznie spadkowa nie tylko w Polsce.

Niby dla SLD dobrze, ale nie za bardzo. Ponieważ w niektórych krajach do władzy dochodzą niebezpieczne partie skrajne, choćby francuski Front Narodowy albo Partia Prawdziwych Finów z Finlandii, ich elektorat się konsoliduje i z pewnością na wybory pójdzie. Możemy mieć więc dwa rozwiązania: albo Europa wspólna, nowoczesna, pro-socjalna kierowana przez socjaldemokratów albo Anty-Europa, w której nacjonaliści i konserwatyści zablokują wszelkie działania, w tym np. uchwalenie budżetu UE (przez to Polska straciłaby 106 mld. euro), więc jest o co walczyć. Dlaczego więc lewica?

Otóż po pierwsze – socjaldemokraci stają się jedyną siłą zdolną dać odpór eurosceptykom, po drugie – działania socjaldemokratów są korzystne dla nas wszystkich. To właśnie my, Socjaldemokraci, wciąż naciskamy na podpisanie przez wszystkie kraje Karty Praw Podstawowych, przystąpienia UE w pełni do konwencji stambulskiej (przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet) sprzeciw wobec ACTA, to europosłowie SLD byli jedynymi z Polski broniącymi wolności Internetu, działania na rzecz tzw. neutralnego Internetu czy też wygrana już batalia o brak roamingu na terenie UE, dzięki temu od przyszłego roku dzwoniąc/pisząc SMS-y w krajach Unii Europejskiej zapłacimy tyle samo co w kraju. Pozostaje między innymi do rozwiązania w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego renegocjacja „Pakietu Klimatycznego”, jeśli postanowienia Pakietu zgodnie z zapisem zaczynają obowiązywać od przyszłego roku to Polska będzie płaciła wysokie kary za przekroczenia emisji spalin.

Oczywiście te kary odczujemy wszyscy w wysokości rachunków za energię elektryczną, centralne ogrzewanie i większość produktów, ponieważ niemal każdy wyrób w cenie zawiera koszt energii elektrycznej i ciepła potrzebnego do wytworzenia.

Liderem listy SLD z okręgu Dolnośląsko- Opolskiego jest Euro posłanka Lidia Geringer de Oedenberg.

Jest to kandydatka z dużym parlamentarnym doświadczeniem, wiedzą i dorobkiem. Ceniona za pracowitość

i zaangażowanie. Oddany na Lidię Geringer de Oedenberg głos będzie dobrą inwestycją w przyszłość Polski i naszego regionu.

Jerzy Edmund Jankowski

23 KOMENTARZE

 1. Jurek mnie przekonywać nie musisz. Ja jak wiesz( celowo nie pisze pełnych danych nie dlatego, że mam czego się bać ale prowadzę mały sklepik i kupują u mnie ludzie różnych opcji) zawsze głosuję na SLD i tym razem również zagłosuje. Martwi mnie jedynie to, że nie wystawiacie kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach w Bielawie. Jak to wyjaśnisz, że partia z takimi tradycjami odsuwa się od wzięcia odpowiedzialności rządzenia.

  • Cieszę się z pierwszego – dosłownie i w przenośni merytorycznego komentarza. Zapewniam, że SLD przykłada należytą wagę do wyborów i to nie tylko samorządowych, jak zwykle w bólach i dyskusjach rodzą się koncepcje wyborcze. Staramy się w swojej propozycji kierować nie dobrem SLD, lecz mieszkańców Bielawy. Nauczeni doświadczeniem nie odsłaniamy zbyt wcześnie swoich planów i zamierzeń. Czy nasza propozycja zostanie przyjęta? Czy zostanie powierzona odpowiedzialność za rządzenie lub współrządzenie? Zdecydują wyborcy. Mam nadzieję, że Nasi Wyborcy zaakceptują zaproponowane kandydatury i wesprą je swoimi głosami.

    • Czerwona swołocz znowu kombinuje jak wsadzić swoje tępe czerwone zapijaczone prymitywne swińskie ryje do koryta.

     • Wolę być czerwoną swołoczą niż tępym, niedouczonym prawicowym debilem który tylko patrzy aby spalić jakąś tęcze lub wyzwać innych od pedałów.

   • Powiem krótko i na temat: nepotyzm, kolesiostwo i
    marnotrawienie pieniędzy.
    Nauczenie się w UM Bielawa pisania projektów to jeszcze nie wszystko !!!

  • przeżyliśmy drugą Japonię to tym łatwiej przeżyjemmy drugą Grecję. Kilku moich znajomych opuściło dobrobyt Zielonej Wyspy i przebywają w Grecji i chwalą. Wzajemny szacunek, uczciwość, godną pracę i płacę. Niema tam strachu o byt, jest na odpowiednim poziomie pomoc medyczna i socjalna. Nikt nie przymiera głodem i nie żebra o pieniądze na leczenie.

  • Ta cała lidka coś tam coś to ten babsztyl co chciał zmiany wrocławia na breslau? Do garów!!!!!!!!

  • Nie podniecaj się. Widać, że tatuś wciskał rączkę pod kołderkę kiedy byłeś malutki i teraz odreagowujesz w sposób który wskazuje na problemy emocjonalne i problemy seksualne. Mam wrażenie, że możesz spełnić się seksualnie tylko i wyłącznie w sposób nie standardowy. Ale nie martw się my jesteśmy tolerancyjni twoja obecność na paradzie równości jak już przestaniesz się ukrywać i zaczniesz sobie sprawę z tego, że warto być sobą ZAAKCEPTUJEMY.

Comments are closed.