Jarosław Gowin w Dzierżoniowie

Jarosław Gowin w Dzierżoniowie

141
36
PODZIEL SIĘ

Niespełna dwie godziny temu w Dzierżoniowie i w Bielawie swoją konferencje prasową zorganizował Jarosław Gowin – co prawda nie była to autoprezentacja, a raczej reklama dla startującego do Europarlamentu z list Polski Razem,  Artura Zasady – jedynki ugrupowania.

Z Jarosławem Gowinem w Dzierżoniowie rozmawiała Marzena Zdolska

DSCF5233

Witam serdecznie, Dzierżoniów to kolejny przystanek na mapie wyborczych punktów dla Polski Razem, ile miast odwiedził Pan podczas kampanii?

Tylko w tym miesiącu odwiedziłem ponad 150 miejscowości w całej Polsce. Odwiedziłem wszystkie regiony, oczywiście nie wszędzie udało się być, ale starałem się być prawie wszędzie. Ten region jest dla mnie nowy jest to moja pierwsza wizyta zarówno w Dzierżoniowie jak i w Bielawie.

Tak krótko, ale wystarczy? Jak Pan myśli czy kilkuminutowe odwiedziny są wystarczające by dotrzeć do wyborcy?

Ja sam jestem w stanie przejechać kilka miejscowości przez godzinę, natomiast nasi sympatycy, członkowie dotarli już do Dzierżoniowa z dłuższymi wizytami  i konkretnymi argumentami. Jestem pewien, że przekonali mieszkańców tych miast, że głosowanie na Polskę Razem jest dobrym wyborem, na co liczę 25 maja.

Polska Razem to ugrupowanie mocno popierające jednomandatowe okręgi wyborcze wszyscy Państwo, którzy zrzeszeni jesteście w ugrupowaniu  macie dokładnie takie same przekonania dotyczące JOW-ów?

Uważamy, że jednomandatowe okręgi wyborcze to szansa na zwiększenie wpływu obywateli na życie polityczne dlatego, że dzisiaj posłowie zależą od swoich bosów partyjnych. W momencie zmiany ordynacji wyborczej, po wprowadzeniu JOW-ów każdy poseł będzie zabiegał przede wszystkim o poparcie u swoich wyborców.  To na pewno zapewniłoby dużo lepsza jakość w pracy posła.

Pan jako parlamentarzysta z wieloletnim stażem nie boi się takiego zderzenia ze społeczeństwem, bezpośredniego rozliczenia?

Zupełnie nie, ta obecna ordynacja promuje ludzi, o których mówi się BMW – Bierny, mierny, ale wierny.  Ja zawsze byłem człowiekiem dosyć niepokornym idącym pod prąd, przez to musiałem odejść z PO, ale sam bardzo chętnie zmierzyłbym się z moimi rywalami z innych partii w takim właśnie bezpośrednim starciu.

Dlaczego mieszkańcy Dzierżoniowa i miast pobliskich mają zagłosować właśnie na Polskę Razem Jarosława Gowina i oczywiście na kandydata do Europarlamentu –  Artura Zasadę?

Jeżeli ktoś chce niższych podatków, mniejszej biurokracji, wyrównania szans polskich przedsiębiorców i inwestorów zagranicznych, a jednocześnie przywiązany jest w sferze wartości do tradycji, do patriotyzmu to powinien głosować na Polskę Razem.

Ponadto jeżeli wyborcom zależy na tym żeby szybko dokończyć budowę S3 i doprowadzić Odrę ponownie do używalności, to powinien głosować na Artura Zasadę – on w Parlamencie Europejskim przez 5 lat koordynował te dwie wielkie inwestycje i mam nadzieję, że głosami mieszkańców Dolnego Śląska będzie mógł zajmować się tymi tematami w kolejnej kadencji.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

 DSCF5242 DSCF5238

36 KOMENTARZE

 1. no no no daleko zajechał pan Gowin ścigając sie o mandat do Brukseli. Ciekawe czy coś uzyska przez te wycieczki?

 2. Szkoda mi Gowina bo to porządny człowiek. A że zostawił Tuska to tylko dobrze o nim świadczy

  • Jak się ma przerost ambicji to tak się kończy. Zamiast trzymać się razem przeciw pisiorom to zachciało mu się samodzielnej władzy. Przeliczył sie. Platforma jest zbyt silna żeby im zaszkodzić

   • KTO się BOI PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI ? —- -zdrajcy, oszuści, złodzieje, mordercy, zboczeńcy , świrusy i psychopaci ! Normalny człowiek , choć nie jest święty nie ma powodu bać się PiS -u !!! Głosujmy na PiS jedyną Polską partię !! aby POLSKA BYŁA POLSKA !!! a NIE pruska, ruska , germańska ( tak jak to było za okupacji i zaborów ) ! Rozejrzyjcie się do koła co antypolacy z PO, PSL, SLD, TW i ich liczne mutanty, udające patriotów polskich, zrobili z Polski ! Rozrabowali majątek narodowy , zniszczyli polską gospodarkę, a z Polaków zrobili BEZROBOTNYCH ŻEBRAKÓW, TYRAJĄCYCH ZA MARNE GROSZE U OBCYCH , OPŁACANI ZA 3 RAZY MNIEJSZE PIENIĄDZE niż inni Europejczycy. Plugawieni, ośmieszani , pozbawieni praw we własnym kraju i zagranicą, pozbawiani praw do godności osobistej i narodowej , przez rządzącą antypolską partie PO i ich wspólników. Nie uratujemy siebie i Polski gdy wszyscy razem jak jedno ciało i serce nie pójdziemy głosować na PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ !! Trzeba nam PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI aby uprzątnąć Polskę, z tego szamba jakim ją zalały obce antypolskie siły, siły zwyrodnienia, patologii , destrukcji i degradacji ! Głosujcie tylko na jedyna polską partie na PiS , PiS , PiS , PiS , PiS , PiS , PiS , PiS , i szlifujmy ten diament , dbając o to, aby w nie zagnieździło się w niej , to co tę partię chce zniszczyć od środka. SZCZĘŚĆ BOŻE KOCHANI POLACY !

    • KTO się BOI PANI DOKTOR ? —- -zdrajcy, oszuści, złodzieje, mordercy, zboczeńcy , świrusy i psychopaci ! Normalny człowiek , choć nie jest święty nie ma powodu bać się TABLETKI !!!

    • I właśnie przez takich ludzi PiS niestety nigdy nie wygra. Na kłamstwie daleko się nie zajedzie.

 3. Nigdy w życiu nie zagłosuję na PO. Banda karierowiczów, którzy srają w gacie byleby dorwać się do władzy. Jeden drugiego utopiłby w łyzce wody byleby się utrzymać na stołkach. Nigdy więcej platfusów!

  • No i masz rację. Ja tez mam dość obiecanek przed każdymi wyborami. Po wyborach zapomina się co obiecało wcześniej.

   • Bo my uwielbiamy być czarowani, adorowani i bezczelnie okłamywani dla zdobycia naszych wdzięków i głosów. Auto zanim pójdzie do przysłowiowego „Żyda” oprócz szorowania silnika i picowania karoserii i tapicerki obowiązkowo pojedzie na cofnięcie licznika. Wszyscy wiedzą, że wszyscy kantują, ale i tak każdy patrzy żeby kupowane przez niego 10-letnie auto nie miało więcej niż 200 tys. przebiegu, chociaż wiadomo, że faktycznie ma 600 tys i więcej. Każdy też wie, ze polityk przed wyborami obieca wszystko i nic z tego nie będzie spełnione. To taka społeczna norma, ale też i socjotechnika. Każde kolejne badanie potwierdza, że liczący się odsetek wyborców pomimo tego, że doskonale zdaje sobie sprawę z nierealności obietnic przedwyborczych głosuje na tego, który lepiej ściemnia. Jedni chcą dać się uwieść, drudzy chcą uwodzić i taki chocholi taniec trwa w najlepsze i nie ma co tu się spinać i temu dziwić, bo taka jest natura człowieka. Bo jakby miało być inaczej, to ludzie dawno by rozliczyli SLD za mieszkania dla młodych Kwaśniewskiego, Solidarność za 100 mln Wałęsy, PIS za mieszkania dla młodych Kaczyńskiego i PO za np.okręgi jednomandatowe. I rządziłby PSL z Korwinem.

    • O jakich mieszkaniach dla mlodych Kaczyńskiego piszesz! Jak można Kaczyńskiego rozliczac z 2 lat rzadów a nie rozliczac PO z 7 . jaka miarka mierzysz, matematyki nie uczyles sie. wszystkie ugruPOwania od rózowego liberalizmu PO czerwonych wyzywali sie na PiS bo ten chcial rozliczyc ich z dziadostwa, zlodziejstwa , lecz oni woleli i wola status qwo bo to im POzwala niszczyc kraj i bogacic się. Mysla nie sluchaj ich propagandy w zawlaszczonych przez nich mediach

 4. 1 bilion 34 miliardy to zadłużenie naszego kraju. Czy trzeba coś więcej aby zmienić obecną władze? Dla mnie nie. Głosuje na Prawo i Sprawiedliwość.

Comments are closed.