35
0
PODZIEL SIĘ

kat junior

Jan Wrożyna z sekcji BMX klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobył tytuł Wicemistrza Polski BMXw kategorii junior młodszy podczas Mistrzostw Polski BMX rozgrywanych 7 września na torze w Nowej Soli. Jest to duży sukces zawodnika świadczący o jego potencjale i możliwościach sportowych w tego typu startach. Tytuł Mistrza Polski zdobył Biadacz Szymon z Lotto-Aquila Rybnik a trzecie miejsce zajął Trusiewicz Marek z MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój.

walka junior młodszy

Walka o tytuł Mistrza Polski składała się z trzech startów, gdzie trzeba było zdobyć jak najmniejszą ilość punktów. W pierwszym starcie wygrał Szymon Biadacz drugi był nasz Jan Wrożyna trzeci Trusiewicz Marek. W drugim starcie wygrał Jan a drugi był Biadacz i 3 Trusiewicz. W decydującym ostatnim biegu wygrał Biadacz, 2 Trusiewicz a 3 był Jasiu. Zawodnik LKS Atom Boxmet Dzierżoniów popełnił błąd na pierwszej bandzie i juz nie zdołał dogonić pierwszego zawodnika na mecie. Walka o tytuł Mistrza Polski była bardzo zacięta i wyrównana. Serdeczne gratulacje dla Jana Wrożyny za zaciętą walkę.

W kategorii junior nasi reprezentanci zajęli: Kamil Noga 4 miejsce i zaraz za nim na 5 pozycji uplasował się Patryk Sobota. Tytuł Mistrza Polski zdobył Klimek Bartłomiej (Uniqa BGZ LKKG Lublin)

sekcja bmx

Po zakończeniu Mistrzostw Polski odbył sie wyścig open i w kat. 16-18 lat Kamil Noga zajął wysokie 2 miejsce zaraz za reprezentantem Nowej Soli Chmielem Maciejem. Serdeczne gratulacje.

Bardzo dobrze spisał się nasz najmłodszy zawodnik Garcjan Zborowski, który w rywalizacji kat. 7-9 lat wygrał bezapelacyjnie. Gracjan zwyciężył w 3 biegach nie dając szans rywalom. Jego możliwości sportowe są bardzo wysokie co dobrze rokuje na przyszłość.

kat 7-9lat

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności Aklima Serwis za pomoc w transporcie zawodników na zawody, głównemu sponsorowi klubu firmie Przedsiębiorstwo Budowlane Atom oraz Miastu Dzierżoniów za umożliwienie prowadzenia szkolenia sekcji BMX dla dzierżoniowskiej młodzieży.