Jak Donek został strażakiem

Jak Donek został strażakiem

15
29
PODZIEL SIĘ
Sławomir Waś
Sławomir Waś
Sławomir Waś

Gaszenie pożarów weszło naszemu premierowi w krew. Tylko jeszcze idzie mu wolniej niż zawodowym strażakom. Rzecz jest jednak zrozumiała. Pan Donald jest wszak kibicem. Dlatego nie mógł od razu zareagować, bo przecież trwają mistrzostwa świata w Brazylii i trzeba było obejrzeć weekendowe mecze.

Kiedy już jednak strażak Donek do gaszenia przystąpił, to tak polał wodą, że nie tylko wszystko wokół ugasił, ale jeszcze wystarczyło na kubeł zimnej wody na gorące głowy opozycji. Tym razem nie było pytania czy dzieci 1 września pójdą do szkoły, tylko subtelnie rzucone oskarżenie, że to pewnie “ruscy” nagrywali, a opozycja jest z nimi w zmowie i chce zdestabilizować państwo.

Niektórzy w ślad za wodzem powtórzyli, że właściwie w państwowotwórczej rozmowie prezesa NBP z szefem MSW nie ma nic niestosownego, a ludzie klną na potęgę więc niech nie udają świętych. Karne członkinie Rady Polityki Pieniężnej dobrotliwie wybaczyły panu Belce. Podejrzewam, że gdyby to na przykład taki Korwin-Mikke je zbeształ to byłby raban na pół Polski i program specjalny pani Moniki Olejnik. Ale o tym, że obowiązuje podwójna moralność dobitnie przekonała wszystkich pani Pitera, mówiąc, że gdyby taka afera taśmowa przytrafiła się PiSowi, a nie PO to natychmiast żądałaby dymisji. A tak nie żąda. Słowem: “nieżądnica” (celowo przez ż!)

Tuska Donald – szóstka! Zakrzyknąłby profesor na lekcji polityki stosowanej. Dlaczego maksymalna ocena? Przecież perfekcyjnie zastosował jedną z zasad – nigdy się nie przyznawaj. A jak Cię złapią za rękę na kradzieży mów, że to nie Twoja ręka. A świadectwo było z czerwonym paskiem. Bo któż mógłby wymyślić, aby “złodziejowi” kazać tropić tych co go przyłapali na robocie i sypnęli. A taka właśnie rolę otrzymał pan Sienkiewicz. Do tego jeszcze perfekcyjne podciągnięcie niezależności banku centralnego pod unikniecie wypowiadania się o Belce. Czyż nasz strażak nie jest wybitnym politykiem?

Co z tego, że internet pamięta mu jak domagał się dymisji po taśmach PiS-Beger. O podatkach też mu pamiętał, a mimo to znów wygrał wybory. Przecież każdy pożar da się ugasić. A to Drzewieckim, a to Chlebowskim, a to Schetyną, a to Nowakiem. I tak reszta będzie mu posłuszna. Przecież poświęcenie jednego barana powoduje, że ileś set kolejnych może nadal spokojnie gryźć trawę…

Sławomir Waś

29 KOMENTARZE

  • Co takiego jest na taśmach, że Tusk i jego ekipa posunęła sie do napaści. A może tam jest poruszany Smoleńsk? Czy może tak być? Przecież ta ekipa nie robiłaby takich rzeczy gdyby było tam tylko gadanie przy wódzie o Rostowskim.

  • Grzebieluch niech zajmie się swoja przychodnia i pacjentami a nie politykowaniem bo mu to nie wychodzi

 1. Kto powołał Seremeta ? Kaczyński , komu doradzał Latkowski Kaczyńskim !!! nie poszło w wyborach , może coś przez media ,,,

  • Nic nie będzie zamiecione, do listopada niedaleko, będziemy pamiętać kogo omijać szerokim kołem…

 2. Najgorsze jest to że oni Ciebie w dupie niestety nie mają i tylko dybią na Twoją kasę z podatków.

 3. Dobry artykuł, Panie S. Waś. Celne spostrzeżenia i ciekawe wnioski. Ja dodam tylko od siebie, że choć D.Tusk jest mistrzem w zamiataniu afer pod dywan (tudzież gaszeniu pożarów w jego łatwopalnej partii), to jednak TEJ AFERY NIE UGASI TAK SZYBKO. Tak ogromny blamaż, a wręcz ujawnienie para=mafijnej organizacji zarządzającej krajem, to początek końca PO i jej rządów. Ludzie przejrzeli na oczy, co to za grupa od 7 lat trzymająca władzę. Czas na zmiany. Czas odejść od partii politycznych i zaufać obywatelskim organizacjom i społecznym ruchom oddolnym.

  • Te obywatelskie organizacje w wydaniu lokalnym niczym sie nie różnią od partii politycznych, więc żadna róznica. Trzeba zaufać nowym ludziom, a nie starym wyliniałym lisom

 4. Zazwyczaj nie cytuję, ale zrobię wyjątek dla Ziemkiewicza, bo mu się udało z Olsenem:

  Nie lubię, gdy kto mówi „a nie mówiłem?”, ale wrodzona skromność każe mi przypomnieć, że dawno już opisałem spór polityczny III RP jako wojny Sekty z Mafią i jak dotąd nikt nie opisał go lepiej. Dawno też napisałem, że są z tym związane dwie wiadomości, dobra i zła. Zła – rządzą nami gangsterzy (bo w normalnej sytuacji wyborcy z dwojga złego zawsze wolą mafioza od sekciarza). Dobra – to jest Gang Olsena.

  Nawiasem mówiąc, to chyba nie może być przypadek, że zaraz po sławnej konferencji prasowej Donalda Tuska i Moniki Olejnik TVP nadała film pod tytułem: „Gang Olsena daje dyla”. W takich chwilach mam wrażenie, że widzę gdzieś hen, za kłębiącymi się nad tym łez padołem ciemnościami uchachaną własnym żartem twarz Opatrzności.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-don-corleone-kiepski,nId,1445948#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 5. 25 LAT WOLNOŚCI SAMO SIĘ PODSUMOWAŁO!
  Niedawno aż strach było włączyć telewizję żeby nie zachłysnąć się dokonaniami 25 – lecia Polski demokratycznej. Same sukcesy! Mamy dostatni kraj, jesteśmy potęgą militarną z oddanymi nam sojusznikami oraz rozwijamy się najszybciej w Europie, w której wszyscy nas podziwiają.

  W tym podsumowaniu ani przez moment nikt się nie zająknął, że ten „dobrobyt” okupiony jest wysokim bezrobociem, 2,5 milionową emigracją zarobkową, brakiem perspektyw dla młodych ludzi, którzy poprzez umowy śmieciowe rujnują swoje szanse na godziwą starość. Ponadto państwo jest źle zorganizowane i gdyby nie środki unijne żylibyśmy w zacofanym kraju, w którym ludzie zmierzali by do czarnej d … Ale cóż wolność kosztuje! Ludzie, wolność kosztuje!

  W końcu zobaczyliśmy i usłyszeliśmy na własne oczy i uszy jaki stosunek do obywateli ma nasza władza. Politycy za publiczne pieniądze żrą w najdroższych lokalach, gdzie ustalają jak za nasze pieniądze wykończyć lub nie dopuścić do władzy obecną opozycję polityczną. Uzgadniają jak wykończyć niewygodnych ludzi biznesu i kadrę kierowniczą firm Skarbu Państwa oraz bez ogródek mówią co naprawdę sądzą o rzeczywistej kondycji Państwa (fikcyjne, bezbronne, fasadowe, z inwestycjami, które są kupą gruzu).
  więcej na Marek Dyduch tutaj http://marekdyduch.blogspot.com/2014/06/25-lat-wolnosci-samo-sie-podsumowao.html

 6. Bielawski OBS się obudził przed wyborami i roznoszą ulotki wielkości wizytówki. Widocznie z finansami u nich podobnie jak z pomysłami na kampanię czyli marnie

 7. Rządzący robią halo z tego, że ich podsłuchano. A ja się pytam dlaczego na ulicach w sklepach itp jest monitoring i nikt sie nie czepia. Dlaczego nie może być monitoringu w knajpach. Po jaki chu… j jeden z drugim pierdolił głupoty a teraz ma żal do całego świata.

  • P.S.
   Przepraszam za durnowatą stronę w linku, ale wziąłem pierwszą lepszą jaka się nawinęła.

Comments are closed.