IV Powiatowy Bieg Szlakiem Zabytków Dzierżoniowa

IV Powiatowy Bieg Szlakiem Zabytków Dzierżoniowa

16
0
PODZIEL SIĘ

Pięć szkół stanęło do rywalizacji w IV Powiatowym Biegu Szlakiem Zabytków Dzierżoniowa zorganizowanym przez Waldemara Koprowskiego, Annę Starczewską i Ewę Domańską – nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9. Odbył się on 5 czerwca.

 bieg_szlakiem_zabytkow_dzierzoniowa

Impreza miała charakter plenerowy i rozgrywała się w trzech etapach. Pierwszym był bieg drużynowy do rynku. Tam na podstawie zagadkowych informacji należało znaleźć poszukiwane miejsca i odpowiedzieć na przygotowane pytania, a następnie w jak najkrótszym czasie ukończyć bieg. Utracone kalorie można było uzupełnić podczas poczęstunku z grilla przygotowanego przez rodziców uczniów klasy 5 a.

Drugi etap to wykonanie wieloformatowej pracy plastycznej kolorową kredą na temat „10 lat Powiatu w Unii Europejskiej”, a trzeci – poszukiwanie skarbu księdza Dzierżona, który został ukryty na terenach zielonych SP 9. Aby tego dokonać, trzeba było przeliczyć kilka działań matematycznych. Wynik tych działań by bowiem kluczem do poszukiwań.

Rywalizacja była zaciekła a zabawa udana. W biegu zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, zdobywając 50 punktów. II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie – 43 punkty, a III – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie – 41 punktów.

W poszukiwaniu skarbu Dzierżona najsprytniejsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej 4 w Bielawie. Odnaleźli garniec miodu i słodkości. Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy znaczek, nagrody i słodkie upominki, których sponsorami byli Dzierżoniów – miasto z inicjatywą, Szkoła Podstawowa nr 9 i powiat dzierżoniowski.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY