IV MISTRZOSTWA STRZELECKIE POLICJANTÓW WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

43
0
PODZIEL SIĘ

76-6006

117 zawodników z 39 drużyn wystartowało w IV Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, zorganizowanych przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Wydział Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu, a także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i ZG NSZZ Policjantów.

W zawodach, które odbyły się 12 września 2014 r. w Jaworze, udział wzięły 3 osobowe drużyny policjantek i policjantów z Dolnego Śląska oraz gościnnie – drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i niemieckiej policji z Gorlitz. Funkcjonariusze rywalizowali na strzelnicy sportowej LOK. Turniej rozegrany został w trzech konkurencjach – strzelaniu dokładnym, szybkim i dynamicznym z broni służbowej P-99. Dodatkową konkurencją w tym roku był ZŁOTY STRZAŁ Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze – czyli oddanie jednego strzału do tarczy oddalonej o 25 m. W mistrzostwach wystartowało 39 drużyn, w tym 13 kobiecych. Łącznie w zawodach udział wzięło 117 funkcjonariuszy.

76-6007

Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze reprezentowany przez kom. Adama Jacka Pilcha wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i Wydziałem Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu. Honorowy patronat nad zawodami objęli między innymi: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciech Ołdyński oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego st.asp. Piotr Malon.

76-5994

Tegoroczne mistrzostwa zostały zdominowane przez dwóch zawodników. Bezkonkurencyjna w kategorii kobiet i to zarówno drużynowo, jak i indywidualnie okazała się sierż. szt. Magdalena Staniszewska z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zwyciężyła w większości konkurencji. Policjantka ta zdobyła jednocześnie tytuł najlepszej zawodniczki IV Mistrzostw Strzeleckich Policjantów. Wśród panów dominował asp.szt. Piotr Sienkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Drużynowo w kategorii kobiet zwyciężyły Panie z Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu natomiast w kategorii mężczyzn Panowie z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Puchar o „Złoty strzał” Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze trafił w ręce podkom. Piotra Jaros z komendy w Świdnicy.

76-5993

Po raz kolejny nie zawiodły policjantki z Jawora, które drużynowo zajęły II miejsce. Panie wystąpiły w składzie: sierż.szt. Alicja Procków, sierż.szt. Magdalena Sokołowska oraz st.post. Barbara Rojak-Grega. Wśród jaworskich policjantów najlepszy okazał się st.asp. Rafał Sokołowski, który zajął II miejsce w strzelaniu szybkim.

76-6000

Po zakończeniu Mistrzostw wszyscy biorący w nich udział zgodnie podkreślali, że kultywowanie sportu, jakim jest strzelectwo, połączone z rywalizacją sportową i emocjami jemu towarzyszącymi, jest doskonałym sposobem na odstresowanie i podniesienie sprawności fizycznej. Mistrzostwa strzeleckie już na stałe wpisały się do bogatego kalendarza udanych imprez zorganizowanych przez NSZZ Policjantów KPP w Jaworze.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.