Inne spojrzenie na swoje miasto

Inne spojrzenie na swoje miasto

12
0
PODZIEL SIĘ

Środowiskowy Hufiec Pracy w Dzierżoniowie kontynuując realizację programu edukacji regionalnej pt. „ Tu żyjmy…” zwrócił wrócili się z prośbą do Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie o bezpłatne udostępnienie wejścia na Wieżę

P5146373

Ratuszową oraz możliwość zwiedzenia Mennicy. W dniach 13-16 maja poszczególne grupy wychowawcze hufca- uczniowie ZS nr 2 w Dzierżoniowie, udały się na wycieczki regionalne do dzierżoniowskiego Ratusza. Zaczęliśmy od spotkania się z przedstawicielem CIT, który przybliżył w paru słowach historię Dzierżoniowa. Zachęcał także do przejścia specjalną trasą turystyczno-spacerową po najciekawszych miejscach Dzierżoniowa. Trasę- tzw.

P5146376

Trakt Smoka można zwiedzać samodzielnie, gdyż oznakowana jest charakterystycznym wizerunkiem Smoka. Następnie młodzież została podzielona na dwie grupy zwiedzające, które kolejno wdrapywały się na Wieżę Ratuszową, pokonując mnóstwo schodów. Widoki z wieży ukazały Dzierżoniów z zupełnie innej perspektywy, uczestnicy przyznali jednogłośnie, że miasto w którym się kształcą jest całkiem atrakcyjne.

Młodzież poznała także warsztat menniczy, który znajduję się w Wieży i zmierzyła się z kilkukilogramowym młotem, który wybijał specjalne monety „Mieszkańców Dzierżoniowa”, które uczestnicy zachowali na szczęście i na pamiątkę naszej wyprawy. Kolejnym punktem, był krótki spacerek po Dzierżoniowie. Ruch na świeżym powietrzu zaostrzył nasze apetyty, więc postanowiliśmy udać się do jednej z pizzerii, by temu zaradzić.

Młodzież poznała nowe możliwości spędzania czasu wolnego, rozszerzyła wiedzę o mieście w którym się kształci, poznała znane miejsca i co najważniejsze przeżyła wspólnie coś fajnego i zacieśniła klasowe więzi.

 P5146379

Dorota Sikorska

Wychowawca ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY