Inkubator technologiczny w Bielawie

Inkubator technologiczny w Bielawie

12
3
PODZIEL SIĘ

Przedstawiciel Niemieckiej Fundacji Ochrony Środowiska DBU dr Ulrich Witte odwiedził Bielawę, aby zobaczyć postępy prac przy realizacji zadania pn. „Inkubator technologiczny efektywności energetycznej w budownictwie”.

inkubator10_wizualizacja_zew

Obiekt powstaje na terenie byłej hali tkackiej w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, a inwestycję współfinansują powiat dzierżoniowski oraz fundacja DBU. Partnerem przy realizacji projektu, którego wartość szacowana jest na blisko 2 mln zł., jest miasto Bielawa. Udział Bielawy w tym przedsięwzięciu polega na pozyskaniu z Fundacji DBU dotacji w wysokości 125.000 euro, przekazaniu jej powiatowi i ostatecznym rozliczeniu inwestycji przed Fundacją.

inkubator11

                                                                             fot. Starostwo Powiatowe

Teren budowy odwiedzili również starosta powiatu dzierżoniowskiegoJanusz Guzdek, burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel wraz z zastępcąAndrzejem Hordyjem, a także przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy JACK-BUD z Poznania.

Jak mówią władze szkoły współczesne budownictwo zmierza w kierunku oszczędzania energii i ochrony środowiska. Dzięki tej inwestycji Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie będzie mógł kształcić specjalistów z zakresu budownictwa niskoenergetycznego. To właśnie w tej dziedzinie szkoła upatruje szansy na rozwój oraz na większy nabór uczniów.

inkubator12

                                                                                fot. Starostwo Powiatowe

Już w przyszłym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie będą mieć do dyspozycji innowacyjne zaplecze dydaktyczne, którego próżno szukać w regionie. Sam budynek również zostanie wykonany przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zużycie energii w obiekcie ma być bliskie zeru.

Rzecznik – Łukasz Masyk

3 KOMENTARZE

Comments are closed.