Inauguracja 56 Sezonu Artystycznego

Inauguracja 56 Sezonu Artystycznego

16
2
PODZIEL SIĘ

plakat_na_inauguracje

Krzysztof Ścierański & Yankel Band zagrają na koncercie inaugurującym nowy sezon artystyczny w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Odbędzie się on 11 października o godz. 19.00 w sali koncertowej DOK-u. Bilety na wydarzenie kosztują 30 zł.

Krzysztof Ścierański to pochodzący z Krakowa gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w amatorskich zespołach został basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. Grał również w takich zespołach jak Air Condition oraz String Connection, po czym zajął się karierą solową.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Yankel Band to zespół, który powstał w 2000 roku w Łodzi. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali jazzowych i bluesowych. Koncentruje się na tworzeniu własnej muzyki instrumentalnej opartej na akustycznym brzmieniu i improwizacji. Autorami kompozycji są Piotr Przybył i Krzysztof Kociszewski.

Dzięki specyficznemu instrumentarium (m.in. skrzypce, gitara klasyczna, akordeon) zespół kreuje oryginalne brzmienie. W kompozycjach grupy słychać elementy jazzu, bluesa i muzyki etnicznej (klimaty wyniesione z tradycji cygańskiej i hiszpańskiej, a to dzięki współpracy członków zespołu z muzykami romskimi). Jednak główną cechą muzyki YB jest słowiańska melodyjność tematów. Twórczość grupy można zaliczyć do nurtu World Music.

UM Dzierżoniów

2 KOMENTARZE

    • MASZ RACJĘ TOKARSKI POWINIEN SOBIE ODPOCZĄC. Mam wrażenie, że za Tokarskiego wygasza się to co kiedyś cechowało DOK odwaga w pokazywaniu czegoś nowego innego.

Comments are closed.