Imprezy towarzyszące Dniom Dzierżoniowa

Imprezy towarzyszące Dniom Dzierżoniowa

12
0
PODZIEL SIĘ

Wprawdzie świętowanie dzierżoniowianie zaczęli już 24 maja koncertem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, ale przed nadchodzącym weekendem wciąż czeka nas sporo wydarzeń. Imprezy towarzyszące świętu miasta potrwają do 1 czerwca.

dnia_dzierzoniowa_2013_25

We wtorek 28 maja o godz. 10.00 „Legendy o dzierżoniowskim smoku” wystawie w DOK-u Przedszkole Publiczne nr 1. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przez cały dzień można zaś wziąć udział w quizie „Czy znasz Dzierżoniów?”.

29 maja o godz. 17.00 w filii biblioteki na ul. Sikorskiego 2 odbędzie się konkurs recytatorski „Moje miasto, mój dom”.

Dzień później zaplanowano o godz. 16.00 festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 3 „Spotkajmy się w Dzierżoniowie”, a o godz. 17.00 – koncert z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara z Základní Umělecká Škola Jindřicha Pravečka w Lanškroun w Czechach. Odbędzie się on w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Tego samego dnia o godz. 18.30 czeka nas jeszcze w Muzeum Miejskim wernisaż wystawy Josef Schilt – pasja artystyczna w tworzeniu pasji. 110 lat drogi krzyżowej w kościele św. Jerzego.

31 maja o godz. 9.00 rozpoczną się zaś na tamie w Łagiewnikach Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniowa. Ich organizatorem jest dzierżoniowskie koło PZW.

1 czerwca na tym samym zbiorniku rozegrane zostaną podobne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. O godz. 13.00 na placu targowym przy Stadionie Miejskim będzie można obejrzeć pokazy modeli latających, spalinowych, aut RC i śmigłowców elektrycznych.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY