II miejsce Bielawianki na turnieju w Lubinie

18
0
PODZIEL SIĘ

Na silnie obsadzonym III Turnieju Ogólnopolskim „Górnik” 2014 w Lubinie nasi przyszłoroczni juniorzy zajęlilogoBBBzbeewatec dobre drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom Cuprum Lubin. Za naszymi plecami znaleźli się Rataje Poznań (uczestnik 1/4 MP) i Błyskawica Szcecin (uczestnik półfinałowego turnieju MP). Po tym turnieju poprosiliśmy o kilka zdań trenera zespołu BBBB Jarosława Duszy: „Ogólnie to poszło bardzo dobrze.

Byliśmy na miejscu o 9:35 a o 10:00 graliśmy już z Cuprum, więc czasu na rozgrzewkę nie było zbyt wiele. Byliśmy nie rozgrzani, a dodatkowo na sali było zimno. Zaczęliśmy pierwszego seta z gospdarzami bardzo źle, przegrywając na początku 1:10. Ale później było już tylko lepiej, graliśmy punkt za punkt i ostatecznie przegraliśmy set otwierający 15:25.

W drugiej partii do stanu 19:19 było równo i wtedy nam Cuprum odjechał po kilku silnych zagrywkach i wygrał do 19-tu i całe spotkanie 2:0. Cuprum Lubni grał pełnym tegorocznym składem, a my mieliśmy samą młodzież . W drugim meczu zagraliśmy z Ratajami Poznań, którzy przybyli do Lubina w bardzo silnym składzie. Cały mecz z Poznaniem mieliśmy po kontrolą, utrzymywaliśmy 2-3 punkty przewagi i wygraliśmy 2:0 (22, 23).

W ostatnim spotkaniu graliśmy z Błyskawicą Szczecin, która przyjechała bez kilku juniorów z tego roku, w którym grali w 1/2 MP. Spotkanie to mieliśmy pod pełną kontrolą i wygraliśmy do 15 i 22. W Lubinie graliśmy w następującym składzie: Jarosław Biłozor, bracia Michał i Wojciech Skwarcan, Michał Kuśnierz, Olek Bocianowski (w tym dniu obchodził 17-te urodziny), Krystian Gawrysiak, na libero Krystian Rycąbel i Maciej Byczek (ale więcej grał Rycąbel ze względu na przydatność w następnym sezonie). Bardzo dobre zmiany dawali: Tomek Rekieć, Grzegorz Jacznik, Mateusz Bortnik (grał całego drugiego seta ze Szczecinem) i Tomek Wierzbicki. Cuprum wygrało Turniej po zwycięstwach z nami i ze Szczecinem 2:0 (tam było bardzo równo) a zremisowali 1:1 z Rataje Poznań (dzięki gorszemu stosunkowi małych punktów przegrali ten mecz). Gdyby nie ten pierwszy nieszczęśliwy mecz z gospodarzami mogliśmy odnieść trumf w tym silnie obsadzonym turnieju.”

Dwie nagrody indywidualne trafiły do naszych wychowanków – rozgrywającego Jarosława Biłozora i atakującego Oskara Grabowskiego reprezentującego od poprzedniego sezonu barwy Lubina. Nagrodę dla najlepszego zawodnika BBBB odebrał sobotni solenizant Aleksader Bocianowski.