II Bielawski Rajd Nordic Walking ( galeria )

II Bielawski Rajd Nordic Walking ( galeria )

20
3
PODZIEL SIĘ

000007

Tego roku liczni uczestnicy II Bielawskiego Rajdu Nordic Walking nie mogli trafić lepiej, słoneczna sobota przywitała ich przepiękną złotą jesienią, wiosenną temperaturą i wieloma atrakcjami. Pomyslodawcą imprezy jest Stowarzyszenie Mieszkańców Bielawy Bielawa Plus.

Rajd został przygotowany z myślą o młodszych i starszych uczestnikach, tak więc fani aktywnego spędzania czasu mieli w czym wybierać. Na pierwszy rzut oka, wydawać się może że nie ma nic prostszego niż Nordic Walking. Przecież to takie banalne wystarczą 2 kijki i do dzieła. Pozory jednak mylą i niestety sporo osób chodzących z kijkami w lasach, czy miejskich parkach nie robi tego prawidłowo, nie wykorzystuje więc korzyści płynących z prawidłowego treningu Nordic Walking. Dlatego w tym roku uczestników przygotował i poprowadził instruktor ARKADIUSZ SUTUŁA , miłośnik sportu i zdrowego trybu życia, współtwórca siłowni pod nazwą PIĘKNI I ZDROWI, absolwent WWSZiP wydział fizjoterapia, trener personalny, dietetyk a przede wszystkim instrutkor Nordic Walking.

Ta dyscyplina sportu jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy a sam Nordic Walking ma trzy poziomy aktywnośc i – zdrowotny, fitness i sportowy.

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas zwykłego chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą formę odchudzania – zrzucenia zbędnych kilogramów. Ten rodzaj sportu jest wręcz sposobem na zdrowe życie, ma wiele zalet i przynosi ogromne korzyści, takie jak ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu.

000046

A na zakończenie tegorocznego rajdu, wszyscy usmiechnięci i mimo zmęczenia bardzo zadowoleni z apetytem posilali się pieczonymi na ognisku kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami , które smakowały jak największe rarytasy.

gn

3 KOMENTARZE

  1. Pan Piotr Łyżwa to bardzo fajny i mądry człowiek. Wcześniej nie miałam okazji go poznać. Zachęcam wszystkich na oddanie głosu w wyborach na niego.

Comments are closed.