I Forum Wspólnot Mieszkaniowych

I Forum Wspólnot Mieszkaniowych

26
6
PODZIEL SIĘ

Wczoraj, tj. 9 maja, od godziny 17:00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Inkubatora Art. – przedsiębiorczości odbywało się I Forum Wspólnot Mieszkaniowych organizowane przez bielawski MZBM.

DSCF7197

W samej Bielawie jest około 500 wspólnot mieszkaniowych. Taka grupa  docelowa wymaga szczególnej formy kontaktu, z taką właśnie inicjatywą naprzeciw potrzebom wspólnot wyszedł bielawski zarządca. Na forum zostały omówione tematy związane z prawami wspólnot jak i pojedynczych członków , trudny i skomplikowany problem rozliczania wody, oraz szereg bieżących kwestii, które członkowie MZBM uznali za ważny do dyskusji.

DSCF7208

Anna Markowska, starszy specjalista ds. wspólnot mieszkaniowych tłumaczyła, skąd wziął się pomysł na to spotkanie:  –Nasze dzisiejsze spotkanie jest konsekwencja przeprowadzonego w minionym roku, tak dużego zebrania oraz przeprowadzonej ankiety, z której wynikało, że klienci oczekują większego kontaktu z zarządcą niż tylko tego, który mogą mieć podczas normalnych godzin pracy spółki.

DSCF7212

Postanowiliśmy stworzyć platformę współpracy, nie ograniczać się do działania z pojedynczymi członkami wspólnot mieszkaniowych – chcemy wszystkich aktywnych działaczy wspólnot zachęcić do wspólnej dyskusji, po to żeby wypracować dobre praktyki zarządzania i praktyki współdziałania między wspólnotą mieszkaniowa i zarządcą. Czasami zdarza się, że są problemy obejmujące swoim zasięgiem więcej niż jedną wspólnotę – np. temat zagospodarowania wspólnych podwórek, czy gospodarka odpadami komunalnymi. Dzięki wspólnym rozmowom możemy szybciej dojść do dobrych wspólnych rozwiązań.

Marzena Zdolska

Więcej na ten temat 16 maja w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym.

DSCF7235 DSCF7251 DSCF7255 DSCF7260 DSCF7228 DSCF7227DSCF7240 DSCF7254

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Frenkwecja jak zwykle nie powala, trochę znudzonych emerytów, para dzieciaków no i czerwony aktyw z towarzyszami Pajdą,Jankowskim i Szewczykiem na czele.

  2. Szkoda że w dzierżoniowskim ZBM na ul. Bielawskiej nie traktuje się wspólnot poważnie i aktywnych ludzi traktuje się jak intruzów .

  3. a co ten prezesik ma taką placzliwą mine coś się nie udało forum do niczego nikt nie nabil frekfencji.
    Ale do mediów podane kolejny sztuczny sukces tak jak cztery kroki kłamstwo znam takich co zrobili setki kroków od tamtej pory i nic łgarze

  4. Sprężają sie przed wyborami. Ratujemy stołki. Boże jak bardzo chcę aby Dźwiniel przegrał te wybory. Może wreszcie zapanuje normalność w tej Bielawie.

Comments are closed.