Honorowo odznaczona

Honorowo odznaczona

18
5
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Zuzanna Bielawska dostała najwyższe odznaczenie, przyznawane przez Polski Czerwony Krzyż osobom niezrzeszonym w tej organizacji. Srebrną Odznakę Honorową odebrała 28 października podczas Sesji Rady Miejskiej w Piławie Górnej.

20141029a_2

Odznaki honorowe nadawane przez Polski Czerwony Krzyż od 1927 roku to zaszczytne wyróżnienie za zasługi w realizacji humanitarnych celów Czerwonego Krzyża, a zwłaszcza zadań określonych w ustawie o oraz statucie stowarzyszenia.

Poza swoimi działaczami PCK odznacza też inne osoby, a także organizacje i instytucje, czynnie współpracujące lub wspomagające działalność PCK. Srebrna Odznaka Honorowa Polskiego Czerwonego Krzyża jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym osobie, która nie jest członkiem i działaczem PCK, a zasługuje na szczególne uznanie.

20141029a_1

PCK uhonorował srebrną odznaką Burmistrz Zuzannę Bielawską 28 października podczas sesji Rady Miejskiej w Piławie Górnej. Odznaczenie wręczył Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Jerzy Gierczak.

UM Piława Górna

5 KOMENTARZE

    • Ach ta nasza pani burmistrz robi wszystko dla dobra mieszkańców no i za to jest nagradzana. Czekamy na medal od prezydenta.

      • Na pewno nie działa pod publikę i nie dla odznaczeń ale z potrzeby serca. W Piławie ludzie wiedzą jak ważna jest pomoc dla nich w postaci darmowych posiłków czy żywności. Jak masz pełny portfel i brzuch to nie wypowiadaj się, bo nie wiesz co znaczy taka pomoc i to cykliczna od wielu lat. Dziękuję Pani Burmistrz.

Comments are closed.