HISTORYCZNY WEHIKUŁ MODY

HISTORYCZNY WEHIKUŁ MODY

43
0
PODZIEL SIĘ

We wtorek 20 maja w Sali ‘Tęcza”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżoniowie po raz drugi wzięli udział w nietypowym pokazie mody zorganizowanym z okazji Dnia Mamy.

DSCF4818

Podczas pokazu w rolę modeli wcielili się: Dorota Alichniewicz, Sylwia Cal, Wioletta Cebulska, Dorota Kałużna, Małgorzata Lubiecka, Marta Madejska, Natalia Michalak, Justyna Oliwa, Aneta Śliwecka, Paulina Straszkiewicz, Jakub Bartyzel, Krzysztof Jechna, Grzegorz Koprowski, Dawid Mazur, Jacek Mieloch, Michał Orkisz, Robert Pewniak, Dariusz Smyk, Michał Szafrański oraz Kamil Szlaga. Można było podziwiać piękne stroje, które obowiązywały od średniowiecza po lata trzydzieste XX wieku.

DSCF4779

Nowością pokazu były pięknie zaprojektowane i odszyte stroje męskie. Uczestnicy pokazu jak i widzowie mieli przyjemność wysłuchania historii na temat strojów z opisem detali każdego szczegółu dotyczącego charakterystyki danej epoki, którą przedstawiła właścicielka Pracowni Kostiumów i Dekoracji w Bielawie Pani Urszula Łastowska.

DSCF4843

Możliwość wcielenia się w rolę modelek i modeli ubranych w stroje różnych epok dostarczyła wiele radości i dała możliwość przeżywania emocji, których na co dzień brakuje. Stroje były dopracowane pod względem historycznym i estetycznym dając możliwość przeżywania lekcji historii co jeszcze bardziej przykuwało wzrok widowni.

Atmosfera, która towarzyszyła pokazowi, oklaski zaproszonych gości jak również czerwony dywan po którym dostojnie przechadzały się bardzo zaangażowane modelki i modele były dowodem powodzenia historycznego pokazu mody.

BRAK KOMENTARZY