Harcerska zabawa

Harcerska zabawa

21
0
PODZIEL SIĘ

EŁ 14.11 ZHP piknik_harcerski4

We wrześniu na placu sportowym w Łagiewnikach odbył się II Piknik Harcerski. Wydarzenie było imprezą otwartą, a jednocześnie rozpoczęciem nowego roku harcerskiego.

W sobotni poranek harcerze Hufca ZHP Łagiewniki przybyli na plac sportowy w Łagiewnikach, by przygotować wiele aktywności i atrakcji dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łagiewnik, Niemczy, Jordanowa Śląskiego, Olesznej oraz Jaźwiny.

EŁ 14.11 ZHP piknik_harcerski5

O godzinie 11:00 przybyli uczestnicy Pikniku. Po wykupieniu biletu zostali przydzieleni do odpowiedniej grupy wiekowej: zuchów z klas 0-3, grupy harcerzy z klas 4-6 i harcerzy starszych z gimnazjum. Tak podzieleni, harcerze wyruszyli na grę dla prawdziwych poszukiwaczy, natomiast zuchy udały się w podróż do Nibylandii na spotkanie z Piotrusiem Panem. Magiczna wyprawa przyniosła najmłodszym wiele przygód. Rozpoczynając od misji odczytania listów napisanych niewidzialnym atramentem, poprzez ryzykowne spotkanie z Kapitanem Hakiem i szczęśliwe odzyskanie cienia Piotrusia Pana, aż do odszukania dzwoneczka i upragnionego spotkania z samym Piotrusiem Panem. Najmłodsi uczestnicy mogli oddać Piotrusiowi jego cień, a za to zostali obdarowani słodkościami.

EŁ 14.11 ZHP piknik_harcerski1

W dalszej części Pikniku czekały przeróżne konkurencje sportowe, gra w bule, malowanie twarzy, robienie baniek mydlanych, konkurencja przygotowana przez strażaków i wiele innych. Dla głodomorków przygotowane było smaczne co nieco, a na zakończenie każdy mógł także otrzymać pamiątkowy znaczek.

EŁ 14.11 ZHP piknik_harcerski2

II Piknik Harcerski nie odbyłby się bez pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagiewnik oraz Piekarni „BackPol”, która dostarczyła pieczywo do piknikowej kuchni.

EŁ 14.11 ZHP piknik_harcerski3

Zapraszamy na dalszą moc atrakcji, która odbywa się na cotygodniowych zbiórkach:

• Zuchów, klasa 1-3, Łagiewniki, ul. Lipowa 5 – piątki godz. 16.30

• Harcerzy, klasa 4-6, Łagiewniki, ul. Lipowa 5 – poniedziałki godz. 17:00,

Oleszna, plebania – czwartki godz. 17:00

• Harcerzy starszych – gimnazjum, Łagiewniki, ul. Lipowa 5 – wtorki godz. 18:00

BRAK KOMENTARZY