GRUPA ZABAWOWA W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH

GRUPA ZABAWOWA W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH

19
0
PODZIEL SIĘ

EŁ 14.10 GOK Grupy zabawowe86400511499_o

Zajęcia grupy zabawowej w naszej bibliotece polegają na wspólnej zabawie dzieci i dorosłych, poznawaniu siebie i otaczającego świata. Mają wspierać rozwój dzieci i rozwijać umiejętności wychowawcze rodziców i opiekunów. Zajęcia w Grupie zabawowej odbywają się głównie w bibliotece, ale niektóre zabawy są przeprowadzane w świetlicy np. malowanie farbami lub dużej sali – tor przeszkód.

Odbywają się co tydzień o godzinie 10.00 i trwają około1,5h. Nasza biblioteka ściśle współpracuje z ośrodkiem kultury, pani plastyk pomaga w prowadzeniu warsztatów plastycznych lub artystycznych, a główne zajęcia przeprowadzają bibliotekarze, sami wymyślamy scenariusze zajęć, zabawy dla dzieci z rodzicami.

EŁ 14.10 GOK Grupy zabawowe8660201185_n

Na zajęcia grupy zabawowej uczęszcza od 8 do 10 dzieci w wieku od 17 miesięcy do 36 miesięcy, z rodzicami lub opiekunami. Nie wszystkie dzieci jeszcze mówią, ale widać że chętnie przychodzą na zajęcia i biorą czynny udział we wszystkich proponowanych zabawach, kojarzą budynek biblioteki, rozpoznają swoich towarzyszy zabaw.

Rodzice bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, mówią o tym co dzieci przenoszą z zajęć na grunt domowy np. sprzątanie zabawek do kartonu.

To co jest trudne w prowadzeniu takich zajęć – to wymyślanie nowych tematów na kolejne spotkania, często „ogarnięcie” wszystkich dzieci, które są w takim wieku, że nie chcą zajmować się jedną rzeczą dłużej niż kilka minut. Zdąża się, że to co mamy zaplanowane jako główny temat w ogóle nie interesuje dzieci tak było np. z masażykami dziecięcymi, które musiałyśmy szybko zamienić na inną zabawę bo dzieci w ogóle nie chciały leżeć na brzuchu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na których dzieci bawiły się kartonami, gotowały „ sucho” i ćwiczenia ruchowe.

EŁ 14.10 GOK Grupy zabawowe1717178892_o

Kontaktujemy się z innymi bibliotekami, które prowadzą grupy zabawowe, podglądamy co robią przez wiadomości umieszczane na stronach, ale też kontaktujemy telefonicznie.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nasze zajęcia, w każdą środę o godzinie 10.00, mamy jeszcze wolne miejsca.

BRAK KOMENTARZY