GOKBiS Tak było Tak jest

GOKBiS Tak było Tak jest

13
0
PODZIEL SIĘ
tak jest
tak jest

W grudniu 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łagiewnikach świętowała swoje 75. urodziny. W tym też roku pozytywnie oceniono wniosek złożony do Instytutu Książki na jej remont. Nam bibliotekarzom i pracownikom GOKBiS wydaje się, że to najlepszy prezent dla biblioteki, która nie spełniała żadnych warunków stawianych obecnie bibliotekom, a w swojej historii nigdy nie była remontowana i wielokrotnie zmieniała adres.

tak było
tak było

Zapewne wielu z mieszkańców zauważyło prace jakie były przeprowadzone w I półroczu 2014 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. To prace wykonane w I etapie, w ramach realizacji projektu pn. „Biblioteka+Infrastruktura Bibliotek”, finansowanego ze środków MKiDN oraz środków własnych. Realizując program stawiamy na funkcjonalność i nowoczesność.

tak jest
tak jest

Te najbardziej widoczne zmiany to nowe, funkcjonalne ”zewnętrzne”, zadaszone wejście do budynku, z szerokimi schodami i podjazdem dla niepełnosprawnych, szerokimi drzwiami, spełniające wszelkie normy, tak, aby nawet osoby na wózkach, z kulami, laskami, czy rodzice z wózkami dziecięcymi mogli wejść bez przeszkód do budynku. Powierzchnia schodów i podjazdu jest szorstka, więc nie będzie kłopotów z wejściem po deszczu czy zimą. Wykonano prace związane z przyłączem wody i montażem niezbędnych hydrantów.

Prace związane z kompleksowym remontem wnętrza biblioteki planowane są na rok 2015.

Koncepcja wejścia, które zostało ukończone, budziła i zapewne budzi wiele kontrowersji. Wspomnieć jednak trzeba, że w GOKBiS myślimy o wyremontowaniu sali widowiskowej i elewacji budynku, dlatego też opracowano projekt przyszłej elewacji, która doskonale łączy się z tym, co już wykonano. Jeśli tylko pojawi się program, w ramach którego można pozyskać środki na domy kultury, na pewno będziemy aplikowali, aby ukończyć zaplanowane prace.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Pracownicy GOKBiS

BRAK KOMENTARZY