Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp

18
0
PODZIEL SIĘ

DSC01301

Kolorowo, smacznie i śpiewająco upłynęła sobota 12 lipca w Ostroszowicach, gdzie odbyło sięMaciejowe Śpiewanie przy Rożnisku.

Na wspólną biesiadę i muzykowanie stawiło się trzynaście zespołów z całej Gminy Dzierżoniów. Swoją obecnością zaszczyciły nas również m.in. „Woliborzanki” z Woliborza, „Złocienie” z Ząbkowic Śląskich”, „Marzenie” ze Szklarek w Gminie Przemków a nawet zespół „Fuego” z Łodzi. To właśnie dzięki ich obecności mogliśmy obejrzeć pokaz tańców greckich i polskich, który spontanicznie przerodził się w warsztaty międzynarodowych tańców. Był więc i „Zorba” i „Klaskany” a gdy ręce odmówiły posłuszeństwa pojawił się „Tupany”.

Polskie tradycyjne stroje ludowe zachwycały wszystkich dokoła kolorami, precyzja wykonania i dbałością o szczegóły. Każdy występujący na scenie zespół otrzymał pamiątkową statuetkę wręczaną przez obecnego na spotkaniu Wójta Gminy Dzierżoniów, Marka Chmielewskiego.

Zespoły przywiozły także ze sobą prowadzone często przez lata kroniki, które wzięły udział w konkursie. Jury, biorąc pod uwagę zarówno treść merytoryczną, jak i estetykę prowadzonej kroniki przyznało I miejsce tomowi tworzonemu przez Zespół „Złocienie”. Kolejne przyznano Zespołowi „Katarzynki”. III miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich w Woliborzu. Laureaci otrzymali nowe kroniki ufundowane przez PKO BP, Oddział 1 w Bielawie, które wraz z gratulacjami wręczyła przedstawicielka banku, Dorota Wysocka.

DSC01411

Jak pisał J.W. Goethe: „Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”. To motto, które przywołał prowadzący spotkanie członek zespołu „Macieje” Wojciech Klaus, podkreśla charakter ostroszowickiego spotkania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dobre serca i piękne głosy będą się mogły ponownie spotkać przy pysznych kiełbaskach z rożna i w ciekawym towarzystwie.

DSC01571

D.W.

 BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY DZIERŻONIÓW Z/S W MOŚCISKU

BRAK KOMENTARZY