GDDKiA odwleka remont z braku środków

GDDKiA odwleka remont z braku środków

24
3
PODZIEL SIĘ
ul. Słowiańska i Kłodzka po ulewie
ul. Kłodzka po ulewie

W związku z fatalnym stanem nawierzchni, chodników i poboczy ulicy Słowiańskiej w Łagiewnikach (droga krajowa nr 39) jak też licznymi pytaniami mieszkańców i krytyką takiego stanu rzeczy, informujemy, że wyczerpaliśmy możliwości próśb, nacisków i perswazji na właściciela drogi.

Organizowane były spotkania z właścicielem a zarazem zarządcą drogi Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Spotkania w tym temacie organizowane były z posłami i senatorami z naszego okręgu, wysłaliśmy petycje do wszystkich instytucji od Starosty Powiatu aż do Premiera i Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ze zdjęciami i filmami z tej drogi. Pomimo wielokrotnych interwencji Urzędu Gminy oraz Rady Gminy Łagiewniki w GDDKiA nie osiągnęliśmy zadowalającego nas terminu remontu ulicy Słowiańskiej.

ul. Słowiańska i Kłodzka po ulewie
ul. Kłodzka po ulewie

W odpowiedzi na ostatnie pismo Urzędu Gminy Łagiewniki w sprawie podania planowanego terminu remontu ulicy Słowiańskiej (drogi krajowej nr 39) w Łagiewnikach, GDDKiA informuje, że realizacja powyższego zadania jest uzależniona od środków finansowych, które w kolejnych latach będą przeznaczone na jego wykonanie. Przewidywalny termin rozpoczęcia naprawy drogi krajowej nr 39 w Łagiewnikach wraz z chodnikami i poboczem planowany jest na rok 2016.

Podobne interwencje dotyczą drogi międzynarodowej nr 8 (ulicy Kłodzkiej), która po każdorazowych większych opadach deszczu w okolicach kościoła zamienia się w jeziorko. Zalewane są przydrożne domy i place a ruch samochodów kierowany jest przez parking. Pomimo braku zadawalającego nas działania w przedstawionych tematach Gmina w dalszym ciągu czyni starania o przyśpieszenie terminu naprawy ulicy Słowiańskiej i poprawy odprowadzania wód burzowych na ulicy Kłodzkiej.

 

Janusz Szpot

3 KOMENTARZE

  1. do 2016 roku to domy mam się zawalą albo kogoś rozpędzony tir przejedzie, a w tedy to remont nie pomoże 🙁

  2. Wczoraj tak wyglądała Bielawa, wszystkie studzienki wybijały na pół metra a pan burmistrz zamiast zrobić porządna kanalizacje to siłownie dla emerytów buduje. Za takie gospodarowanie bielawskiej władzy należy sie czerwona kartka

    • To były specjalne efekty zaplanowane przez władze Bielawy, zamiast jednej fontanny mieliście kilkadziesiąt i jeszcze wam źle????

Comments are closed.