Gala Parowozów

Gala Parowozów

13
0
PODZIEL SIĘ

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością chcemy Państwa zaprosić w weekend 13 i 14 września 2014 r. na IV zlot zabytkowych lokomotyw parowych „Gala Parowozów” w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

20140911_0

Uczestnikami tegorocznej, czwartej edycji Gali Parowozów -Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Lokomotyw podobnie jak w poprzednich edycjach w Muzeum będą sprawne, zabytkowe lokomotywy parowe z Polski i Czech.

Swój udział potwierdziły załogi z Brna (KPKV – parowóz 213.901), Wolsztyna (Parowozownia Wolsztyn – parowóz Ol49-59, Pyskowic (TOZKiOS – parowóz Ty42-24), parowóz 464.008 (Hradec Kralove), parowóz 423.0145 (Jaromierz) oraz parowóz OKz32-2 z Parowozowni w Chabówce. Obowiązki gospodarza pełnić będzie jaworzyńska lokomotywa parowa TKt48-18.

Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku „Gala Parowozów” jest największą, plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W zeszłym roku wzięło w niej udział przeszło 15 000 gości. Głównym celem „Gali Parowozów” jest aktywna promocja ochrony zabytków techniki kolejowej. Gala ma w tym roku znaczenie szczególne, rok 2014 to dziesiąty, jubileuszowy rok naszej działalności, dlatego też przygotowaliśmy dla miłośników parowozów wiele niespodzianek. Podczas Gali Parowozów na bocznicy Muzeum odbędą się prezentacje zabytkowych parowozów obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy – nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

W sobotni wieczór odbędzie się uroczysty przejazd parowozów z bocznicy Muzeum na stację w Jaworzynie Śląskiej, podczas którego wspólnie zaprezentuje się połączonych 8 sprawnych parowozów.

Gala Parowozów to również wycieczki zabytkowymi parowozami po trasie parowej wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum. Podczas przejażdżek zostaną zaprezentowane ważne dla historii techniki kolejowej obiekty – kanał oczystkowy, dźwig bramowy, budynki piaskowni i olejarni, żuraw wodny, dźwig węglowy oraz zapadnię kolejową.

Ponadto Gala Parowozów to wiele dodatkowych atrakcji:

• otwarcie wystawy malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego „Podróże po alternatywnym świecie”

• makiety kolejowe -zwiedzanie ekspozycji dodatkowych Muzeum

• „Zaczarowany Pociąg”

• atrakcje dla dzieci

Bilety

• 15 zł- normalne

• 10 zł- ulgowe

• 6 zł -przejazdy

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

ul. Towarowa 4

58-140 Jaworzyna Śląska

www.muzeumtechniki.pl

tel./fax 74 637-43-30, 692-407-806

Z poważaniem

Katarzyna Szczerbińska- Tercjak

Kierownik ds. administracji i marketingu

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

20140911_1c

UMPG

BRAK KOMENTARZY