Flagi i konstytucje pod pomnikiem

Flagi i konstytucje pod pomnikiem

14
2
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Dzierżoniowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Jak co roku rozpoczną się one o godz. 9.00 mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie.

 dsc_0293

Godzinę później nastąpi uformowanie pochodu i przemarsz ulicami Dzierżoniowa. O godz. 10.30 pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny na Skwerze Solidarności zostanie odśpiewany hymn państwowy, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wiczkowski wygłosi słowo okolicznościowe, a przedstawiciele samorządów, organizacji, instytucji i środowisk kombatanckich złożą pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Pod pomnikiem 3 maja i dzień wcześniej w Rynku harcerze będą rozdawać Konstytucję RP i flagi Polski w ramach Święta Flagi i złożenia hołdu dla twórców ustawy, której hasła, takie jak suwerenność, niepodległość i wolność, pozostają aktualne do dziś.

Kilka dni później, 8 maja, zapraszamy na obchody kolejnej rocznicy zakończenia II wojny światowej z mszą św. w kościele pw. MMK.

UM Dzierżoniów

2 KOMENTARZE

  1. suwerenność,niePOdleglość i wolność- czy tak jest?
    Polska poki co jest kondominium. Niemcy i Rosja dyktuja co nasi rządzacy maja robic. Patrz rozwalenie polskiego przemyslu, przedsiebiorczości, brak pracy, afery( Amber- gold, afera zegarkowa i multum innych.POlityka zagraniczna lezy, oswiata, sluzba zdrowia, rolnictwo i wszystko inne. Z calym szacunkiem dla harcerzy ale rzadzacy omijaja jak moga Konstytucje czego dowodem jest szereg ustaw zglaszanych do Trybunalu Konstytucyjnego. Dobrze ze beda rozdawac flagi , bo ostatnio i flaga jest profanowana przez niejakiego Wojewodzkiego- dziecka resortowego

    • Sam jesteś kondom(inium). Na własne życzenie tańczymy, jak Rosja zagra, bo mamy tu całą masę użytecznych idiotów potrafiących doskonale skłócić wszystkich z wszystkimi i zamiast zająć się czymś pożytecznym, potrafią jedynie węszyć sPiSki. Co do Niemiec, a właściwie UE, w której Niemcy są kołem zamachowym, to gdyby UE nie wymusiła na Polsce wielu cywilizowanych rozwiązań, nadal rządziliby gangsterzy pobierający opłaty za ochronę, dróg nie zbudowano by nawet pół kilometra itd. Tylko flagą i szabelką można by było (i nadal można) machać do upojenia.

Comments are closed.