Flagi dla mieszkańców Dzierżoniowa

Flagi dla mieszkańców Dzierżoniowa

10
0
PODZIEL SIĘ

Upamiętniając pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne w 1989 roku , w ramach inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej „ Święta wolności” uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie – uczniowie ZS Nr 2, 4 czerwca wzięli udział w Obchodach Święta Wolności i Praw Obywatelskich.

P6046527

Specjalnie przygotowana przez kadrę hufca prezentacja multimedialna pt.” Rok 1989-Rokiem przełomu” wyświetlana była tego dnia na zajęciach wychowawczych, a na szkolnych korytarzach powstała wystawa plakatów chronologicznie ukazujących wydarzenia od 1980 r. do 1989 r., która przeniosła młodzież w tamte czasy i pozwoliła przybliżyć historię ruchu solidarnościowego, początków demokracji i najważniejszych działaczy.

P6046537

Tak historycznie wyedukowana młodzież z wychowawcami udała się na miasto, by rozdać przygotowane wcześniej ulotki informacyjne oraz ręcznie wykonane flagi wśród społeczności lokalnej, na których widniały informacje nt. znaczenia dzisiejszego święta. Mieszkańcy Dzierżoniowa byli niezmiernie zaskoczeni taką inicjatywą młodych ludzi, zadawali pytania, a nasi uczestnicy chętnie dzielili się wiedzą zdobytą na wcześniejszych zajęciach.

Przedsięwzięcie przybliżyło i pozwoliło ukształtować wśród młodzieży postawę świadomego obywatela i lokalnego patrioty. Dzięki temu młode osoby poznały fakty historyczne i zrozumiały wspomnienia, które były tak ważne dla walczącej z komunizmem, solidarnej Polski.

 SDC17232

Dorota Sikorska

Justyna Sulikowska

Wychowawcy ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY