FINAŁ TURNIEJU – PATROL ROKU 2014

FINAŁ TURNIEJU – PATROL ROKU 2014

17
2
PODZIEL SIĘ

Dziś do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych pn. „Patrol Roku”stanęło blisko 70 najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska.

76-3874

Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim rywalizowali z kolegami w takich konkurencjach jak: strzelanie, test wiedzy zawodowej i policyjny tor przeszkód, po raz pierwszy połączony z precyzyjną jazdą radiowozem.

27 czerwca 2014 roku na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu policjanci przystąpili do zadań praktycznych w ramach ,,Wojewódzkiego Finału Turnieju Par Patrolowych’’. Kilkudziesięciu najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe walcząc o tytuł patrolu roku.

76-3904

Funkcjonariusze od godziny 10.00 rywalizowali z kolegami po fachu między innymi w takich konkurencjach jak: strzelanie, test wiedzy zawodowej i policyjny tor przeszkód połączony z precyzyjną jazdą radiowozem. Wcześniej o godzinie 8.00 rano, na terenie wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji funkcjonariusze rozwiązali 60-minutowy test wiedzy zawodowej. Zawierał on 40 pytań z zakresu prewencji, ruchu drogowego, przepisów prawa i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pytań stricte zawodowych.

Była to XXI edycja zawodów „Patrol Roku” dla policjantów prewencji, których głównym celem jest sprawdzenie i doskonalenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych policjantów, a także wyrabianie nawyku współdziałania w patrolu, opartego na wzajemnym zaufaniu.

76-3876

Zawody w skali kraju przeprowadzane są zawsze dwustopniowo:

– eliminacje I stopnia na szczeblu komend miejskich i powiatowych, oraz Oddziału Prewencji i Samodzielnego Pododdziału Prewencji,

– eliminacje II stopnia to finał wojewódzki na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji.

Turniej zawsze kończy się finałem ogólnopolskim, do którego zakwalifikowują się dwa najlepsze, zwycięskie patrole z każdego województwa.

76-3880

Klasyfikacja ogólna:

Miejsce I

sierż. szt. Łukasz Baranowski – KPP Polkowice

post. Damian Poręba – KPP Polkowice

Miejsce II

st. post. Patryk Jaśkowski – KPP Złotoryja

post. Piotr Sarna – KPP Złotoryja

Miejsce III

st. sierż. Daniel Kucharski – KMP Jelenia Góra

st. sierż. Adam Gurak – KMP Jelenia Góra

Teraz Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na terenie Szkoły Policji w Słupsku reprezentować będą policjanci z Komend Powiatowych w Złotoryi i Polkowicach.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

2 KOMENTARZE

  1. A gdzie nasi policjanci z komendy powiatowej policji w Dzierżoniowie? Czyżby sie nie zakwalifikowali?

Comments are closed.