Finał konkursu wielkanocnego

Finał konkursu wielkanocnego

18
0
PODZIEL SIĘ

W przeddzień Niedzieli Palmowej podczas Kiermaszu Wielkanocnego jury wyłoniło zwycięzców konkursu na najładniejszą palmę i pisankę w Piławie Górnej.

20140415w_1

Kiermasz rozpoczął się w sobotnie południe. W holu Miejskiego Ośrodka Kultury prace wystawiali twórcy rękodzieła ludowego. Zainteresowani mogli kupić pisanki, ozdoby i wiele przedmiotów związanych z tradycjami świętowania Wielkiej Nocy. Wykonawcami byli uczniowie gimnazjum w Piławie Górnej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie oraz Alicja Kotowicz, Joanna Kaczyńska i Natalia Borkowska.

20140415w_2

Gimnazjaliści pod kierunkiem Marty Sochackiej-Pelczar przygotowali też montaż słowno-muzyczny o tematyce wielkopostnej. Kiermasz, jak co roku, był okazją do rozstrzygnięcia konkursów na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Jury znów nie miało łatwego zadania. Poziom prac był wysoki, podobnie jak zaangażowanie wykonawców. Sędziowie ostatecznie zdecydowali przyznać pierwsze miejsce w konkursie na pisankę Emilii Ciereszyńskiej. Drugie miejsce zajęła Halina Kleszcz, a trzecie Aleksandra Dochniak. Komisja przyznała też wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Dudek, Darek Młot, Teresa Moroz, Anna Krysztofiak, Aleksandra Kucharek, Róża Palka iBogusława Boczula.

20140415w_3

Jury ogłosiło również werdykt w konkursie na najpiękniejszą plamę. Laur zwycięstwa przypadł w udziale Sekcji Plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piławie Górnej. Na drugim miejscu znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy z Dzierżoniowa, a trzecie zajęła grupa „Biedronek” z Przedszkola Publicznego w Piławie Górnej. Wyróżnienia otrzymała klasa III GUZ – SOSW w Piławie Górnej oraz członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SOSW w Piławie Górnej. Najpiękniejszą palmę uplotła indywidualnie Aneta Śmidoda. Drugie miejsce przyznano Marii Jabłońskiej, a trzecie Aleksandrze Bielawskiej. Palmy – laureatki po konkursie trafiły do kościoła św. Marcina w Piławie Górnej.

UM Piława Górna

 

BRAK KOMENTARZY