Fight Night po raz trzeci we Wrocławiu

Fight Night po raz trzeci we Wrocławiu

17
0
PODZIEL SIĘ

Kolejna trzecia edycja gali MMA i kick-boxingu Fight Exclusive Night odbędzie się 28 czerwca 2014 r. we wrocławskiej Hali Stulecia. To niezwykle ważne wydarzenie sportowe zarówno dla biorących w nim udział zawodników, jak i widzów – sympatyków sztuk walki. A takich we Wrocławiu – mieście, które ma duże zasługi w rozwoju tej dziedziny sportu na naszym, krajowym gruncie – nie brakuje.

FEN3-war-ver2b

Ma być równie dobrze, a nawet lepiej

Dotychczasowe dwie, bardzo udane gale – w listopadzie 2013 oraz w marcu bieżącego roku – odbywały się w hali Klubu Biznesowego na Stadionie Wrocław. Nadchodząca edycja zagości natomiast na arenie Hali Stulecia, gdzie będzie okazja do śledzenia widowiska w całej jego pełni. Decyzję o zmianie miejsca oraz termin nadchodzących zawodów organizatorzy ogłosili 23 kwietnia br. – To dla nas najpoważniejsza impreza i wielkie wyzwanie organizacyjne – mówią. – Mamy jednak wsparcie zasłużonych postaci polskiego sportu, jak brązowy medalista olimpijski, zapaśnik Damian Janikowski, czy też mistrz świata w kick-boxingu Paweł Jędrzejczyk. To nadaje naszej imprezie prestiżu i czyni ją wydarzeniem na miarę światową – podkreślają.

Wspierać Fight Exclusive Night będą również, tak jak dotychczas, partnerzy medialni, czyli Fight Box TV i stacja Polsat Sport, dzięki którym zmagania na wrocławskiej arenie mogą śledzić widzowie nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Czołowi zawodnicy i dobrze rokujący debiutanci

Gwiazdą gali, zawodnikiem, który stanie do walki wieczoru, będzie najbardziej utytułowany obecnie polski kick-boxer, ośmiokrotny mistrz świata organizacji WKN Tomasz Makowski z Nowej Soli. To wielka indywidualność w walkach K-1 i muay thai, paradoksalnie, zawodnik bardziej rozpoznawany na arenie światowej niż we własnym kraju. Walczył na wielu liczących się zawodach – m.in. w Niemczech, na Słowacji, w Czechach, Australii i Tajlandii. Cieszący się dużym autorytetem w świecie sztuk walki, Tomasz Makowski często trenuje w najlepszym wrocławskim klubie kick-boxingu – Puncherze Wrocław pod okiem znakomitego trenera Janusza Janowskiego.

Organizatorzy gali, doceniając również rolę kobiet w sztukach walki, zaprosili do wzięcia udziału we wrocławskiej imprezie 19-letnią Sylwię Juśkiewicz, która zwycięstwem z mistrzynią świata, zawodniczką KSW Martą Chojnoską podczas poprzedniej gali FEN pokazała, jak duży potencjał zawodniczy w sobie kryje. Jej występ dał widzom wiele emocji i na podobna walkę wszyscy liczą i tym razem. Być może przyjdzie im oglądać przyszłą wielką gwiazdę sportów kontaktowych.

Duże oczekiwania wiązane są także z walką z udziałem kolejnej młodej nadziei polskiego MMA – 20-letnim Tymoteuszem Świątkiem, który udział w FEN 3 zapewnił sobie zwycięstwem nad mistrzem świata Gerardem Linderem. Tym razem zmierzy się z Martinem Foudą, szwedzkim pogromcą zasłużonego weterana i kick-boxera Mariusza Cieślińskiego. To może być widowisko godne swojego miejsca – Hali Stulecia.

Występ Marcina Naruszczki – weterana KSW i mistrza niemieckiej organizacji Respect FC na zasadach K-1, który zmierzy się z 21-letnim Maksymilianem Bratkiewiczem z Wrocławia, to wielka gratka szczególnie dla kibiców WKS Śląsk Wrocław, którzy zapewne dadzą duże wsparcie swojemu zawodnikowi.

Warto również baczniej przyjrzeć się poczynaniom Tyberiusza Kowalczyka, który w MMA wystąpi po raz pierwszy. Rywal Mariusza Pudzianowskiego z zawodów strongmanów pochodzi z Legnicy i wielu sympatyków sportów siłowych zechce obejrzeć go na ringu.

Na trzeciej Fight Exclusive Night wystąpią ponadto: Patryk Grudniewski, Damian Komisarski, Dawid Mora i Piotr Rogosz. Trwają jeszcze rozmowy z innymi znanymi zawodnikami formuły MMA oraz K-1. Karta walk i program gali na pewno będą atrakcyjne i bogate. Dziś prezentują się tak:

Walka wieczoru

K-1 61 kg: Tomasz Makowski (Polska/Max Boxing Klub) vs TBA

Główna karta

MMA 61 kg: Tymoteusz Świątek (Polska/Fightman Bochnia) vs Martin Fouda (Szwecja)

K-1 55 kg: Sylwia Juśkiewicz (Polska/Fight Club Shi-Kon Łódź) vs TBA

MMA+93 kg: Tyberiusz Kowalczyk (Polska/Legnica) vs TBA

K-1 86 kg: Maksymilian Bratkiewicz (Wrocław) vs Marcin Naruszczka (Warszawa)

MMA 70 kg: Patryk Grudniewski (Ankos Zapasy) vs TBA

K-1 81 kg: Piotr Rogosz (Scorpion Krępice) vs TBA

MMA 77 kg: Damian Komisarski (Lutadores Wrocław) vs TBA

MMA +93 kg: Dawid Mora (Max Boxing Klub Nowa Sól) vs TBA

Walki otwarcia już od godziny 19.00. Główna karta rusza o 20.00.

Internetową przedsprzedaż biletów na galę prowadzi KupBilet.pl. Dodatkowo będą one dostępne w sieciach STS i Empik – w blisko 300 punktach na terenie kraju.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców!

BRAK KOMENTARZY